Hodnotenie klientov:  8.2
Letecky

Moskva a Petrohrad letecky

RUSKO - Moskva
VYPREDANÉ

TÁTO KAPACITA NIE JE ZATIAĽ K DISPOZÍCII

Podobná ponuka TU
Rýchly popis:
Ubytovanie: 4 x v hoteli, 1x vo vlakovom kupé

Stravovanie: 4 x raňajky


Moskva - Petrohrad

Doprava:
letecká
Program zájazdu:

1. deň – prílet do Moskvy, prehliadka centra hlavného mesta Ruska. Preslávené Červené námestie obklopené dominantami mesta – chrámom Vasila Blaženého s rôznofarebnými cibuľovitými kupolami, Mauzóleom V.I. Lenina a Kremľom. Ubytovanie, nocľah.

2. deň – raňajky, návšteva najznámejšej moskovskej pamiatky – Kremľa, zapísaného v zozname UNESCO, sídla ruského parlamentu a prezidenta. Prehliadka najznámejších chrámov – Nanebovzatia Panny Márie so slávnymi freskami, Zvestovania Panny Márie (Blagoveščenskij sobor), sv. Archanjela Michaela s hrobkami cárskych rodín, Car Kolokol – najväčší zvon na svete, ktorý nikdy nebil a Car Puška – delo, ktoré nikdy nevystrelilo,  prechádzka popri budove Zbrojnice s cárskymi pokladmi (možnosť individuálnej návštevy), či úradnej budove ruského prezidenta. Večerná prechádzka po Prospekte Arbat – moskovskej Champs-Elysées. Návrat do hotela.

3. deň – raňajky, návšteva Treťjakovskej galérie s najväčšou zbierkou ruských umeleckých diel. Prehliadka najkrajších staníc moskovského metra, ktoré svojou výzdobou, nástennými maľbami, mozaikami a krištáľovými lustrami pripomínajú chrámy a paláce. V podvečerných hodinách transfer na vlakovú stanicu a odchod nočným vlakom do Petrohradu – mesta nazývaného aj Benátky severu, lebo sa rozprestiera na 40 ostrovoch navzájom poprepájaných mostami.

4. deň – príchod do Petrohradu v ranných hodinách, celodenný výlet do ohromujúcich cárskych sídiel pri Petrohrade. Návšteva veľkolepého paláca Petrodvorec. Letnú rezidenciu Petra Veľkého obkolesuje prekrásny park so 170 fontánami. Mestečko Puškin (Carskoje selo) a Katarínsky palác s prekrásnou jantárovou komnatou. Ubytovanie.

5. deň – raňajky, dopoludňajšia prechádzka centrom mesta, Katedrála sv. Izáka – najväčšia pravoslávna katedrála v meste s pozlátenou kupolou, Kazanský chrám, nábrežie rieky Neva, Admiralita, Medený jazdec – bronzová socha Petra Veľkého. Popoludní prehliadka Ermitáže so Zimným palácom na brehoch rieky Neva. Plavba loďou s úžasnými pohľadmi na paláce Petrohradu. Chrám Spasiteľa krvi, ktorý je postavený na mieste, kde bol v roku 1881 zavraždený cár Alexander II. Návrat do hotela.

6. deň – raňajky, návšteva Petropavlovskej pevnosti s katedrálou, ktorá v minulosti slúžila ako väzenie pre vysoko postavené osoby a politických väzňov. Odlet z Petrohradu do Viedne.

V cene je zahrnuté:
 4x ubytovanie v hoteli s raňajkami, 1x ubytovanie vo vlakovom kupé (4-lôžkové kupé), letecká doprava Viedeň - Moskva a Petrohrad - Viedeň, transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel -  letisko, sprievodca CK, miestny sprievodca, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 195 EUR/os., doprava v meste, vstupy (objednané vopred) - Kremeľ, autobus do Petrodvorca, Letný palác, Katarínsky palác, Ermitáž, plavba po Neve, Petropavlovská pevnosť - 160 EUR, pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,80 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,50 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 190 EUR/4 noci, 2-lôžkové kupé 100 EUR/os. Cena 1-lôžkového kupé na vyžiadanie. Upozornenie: do Ruskej federácie je potrebný cestovný pas s platným vízom - na požiadanie vybaví CK Turancar za poplatok 95 EUR.
Podobná ponuka TU
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri