Hodnotenie klientov:  8.2
Letecky

Moskva a Petrohrad letecky

RUSKO - Moskva
VYPREDANÉ

TÁTO KAPACITA NIE JE ZATIAĽ K DISPOZÍCII
Rýchly popis:
Ubytovanie: 4 x v hoteli, 1x vo vlakovom kupé

Stravovanie: 4 x kontinentálne raňajky


Moskva - Petrohrad

Doprava:
letecká
Program zájazdu:

  1. deň – prílet do Moskvy, prehliadka centra mesta – Červené námestie obklopené dominantami mesta – Chrámom Vasila Blaženého s farebnými cibuľovitými kupolami, Mauzóleom V.I. Lenina, Kremľom a jedným z najluxusnejších obchodných domov na svete - GUM.

2. deň – návšteva najznámejšej moskovskej pamiatky – Kremľa, sídla ruského parlamentu a prezidenta (UNESCO). Prehliadka najznámejších chrámov – Nanebovzatia Panny Márie so slávnymi freskami, Zvestovania Panny Márie (Blagoveščenskij sobor), sv. Archanjela Michaela s hrobkami cárskych rodín, Car Kolokol – najväčší zvon na svete, ktorý nikdy nebil a Car Puška – delo, ktoré nikdy nevystrelilo, budova Zbrojnice s cárskymi pokladmi, úradná budova ruského prezidenta. Prechádzka po Prospekte Arbat – moskovskej Champs-Elysées.

3. deň – prehliadka najkrajších staníc moskovského metra, ktoré svojou výzdobou, nástennými maľbami, mozaikami a krištáľovými lustrami pripomínajú chrámy a paláce. Návšteva Treťjakovskej galérie s najväčšou zbierkou ruských umeleckých diel. Vo večerných hodinách transfer na vlakovú stanicu a odchod nočným vlakom do Petrohradu – mesta nazývaného aj Benátky severu, lebo sa rozprestiera na 40 ostrovoch navzájom poprepájaných mostami.

4. deň – príchod do Petrohradu v ranných hodinách, pešia prechádzka centrom mesta: Nevsky prospekt – najväčšia a najznámejšia ulica Petrohradu, Kazanský chrám, Medený jazdec – bronzová socha Petra Veľkého, Nábrežie rieky Nevy a Admiralita, Katedrála sv. Izáka – najväčšia pravoslávna katedrála v meste s pozlátenou kupolou (z kupoly je nádherný panoramatický pohľad na mesto), Dvorcovaja Ploščaď – srdce mesta a jedno z najkrajších námestí sveta.

5. deň – raňajky, celodenný výlet do cárskych sídiel pri Petrohrade: veľkolepý palác Petrodvorec – letná rezidencia Petra Veľkého, ktorý obkolesuje prekrásny park so 170 fontánami, mestečko Puškin (Carskoje selo) - Katarínsky palác s prekrásnou jantárovou komnatou. Neskoro popoludní návrat do Petrohradu: Vasilievsky ostrov, Petropavlovská pevnosť s katedrálou – v minulosti väzenie pre vysoko postavené osoby a politických väzňov.

6. deň – prehliadka Ermitáže so Zimným palácom na brehoch rieky Neva. Plavba loďou po Neve s úžasnými pohľadmi na paláce Petrohradu. Chrám Spasiteľa krvi, ktorý je postavený na mieste, kde bol v roku 1881 zavraždený cár Alexander II. Popoludní návrat do hotela, vyzdvihnutie batožiny a transfer na letisko. Odlet z Petrohradu do Viedne v popoludňajších hodinách.  

V cene je zahrnuté:
 4 x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, 1 x ubytovanie vo vlakovom kupé II. triedy (4-lôžkové kupé), letecká doprava Viedeň – Moskva a Petrohrad – Viedeň, transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, sprievodcu CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:
  Povinné príplatky: servisné poplatky 190 EUR/os., palivový príplatok 20 EUR, doprava v meste - miestna verejná doprava, autokarová doprava a vybrané vstupy (orientačná cena 120 EUR - platba na mieste). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 190 EUR/4 noci v hoteloch, vlakové kupé I. trieda (2 - lôžkové kupé) 190 EUR/os. Upozornenie: do Ruskej federácie je potrebný cestovný pas s platným vízom - na požiadanie vybaví CK Turancar za poplatok 90 EUR.  
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri