Hodnotenie klientov:  8.2
Letecky

Moskva a Petrohrad letecky

RUSKO - Moskva

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Rýchly popis:

Dvojica ruských pokladov, ktoré spoznáte počas 6 dní s CK Turancar. Uvidíte najznámejšie pamiatky ako Petrodvorec, Ermitáž, Carskoje selo s jantárovou komnatou, Admiralitu, Petropavlovskú pevnosť, Chrám Visilija Blaženého, Červené námestie, Kremeľ, hrobky cárskych rodín, mauzóleum V. I. Lenina, Treťjakovskú galériu, či cársku zbrojnicu. Zájazd Moskva a Petohrad je správnou voľbou pre všetkých milovníkov histórie, architektúry a cestovania.


Ubytovanie: 4x v hoteli, 1x vo vlakovom kupé

Stravovanie: 5x raňajky

 

Petrohrad - Moskva

Doprava:
letecká
Program zájazdu:

1. deň – prílet do Petrohradu – mesta rozprestierajúceho sa na 40 ostrovoch navzájom poprepájaných zhruba 300 mostami. Výlet do ohromujúcich cárskych sídiel pri Petrohrade. Návšteva veľkolepého paláca Petrodvorec. Letnú rezidenciu Petra Veľkého obkolesuje prekrásny park so 170 fontánami. Mestečko Puškin (Carskoje selo) a Katarínsky palác s prekrásnou jantárovou komnatou. Ubytovanie.

2. deň – raňajky, dopoludňajšia prechádzka centrom mesta, Katedrála sv. Izáka – najväčšia pravoslávna katedrála v meste s pozlátenou kupolou, Kazanský chrám, nábrežie rieky Neva, Admiralita, Medený jazdec – bronzová socha Petra Veľkého. Popoludní prehliadka Ermitáže so Zimným palácom na brehoch rieky Neva. Plavba loďou s úžasnými pohľadmi na paláce Petrohradu. Chrám Spasiteľa krvi, ktorý je postavený na mieste, kde bol v roku 1881 zavraždený cár Alexander II. Návrat do hotela.

3. deň – raňajky, návšteva Petropavlovskej pevnosti s katedrálou, ktorá v minulosti slúžila ako väzenie pre vysoko postavené osoby a politických väzňov. V podvečerných hodinách transfer na vlakovú stanicu a odchod nočným vlakom do Moskvy.

4. deň - príchod do Moskvy,  prehliadka centra hlavného mesta Ruska. Preslávené Červené námestie obklopené dominantami mesta – Chrámom Vasila Blaženého s rôznofarebnými cibuľovitými kupolami, Mauzóleom V.I. Lenina a Kremľom. Ubytovanie, nocľah.

5. deň – raňajky, návšteva najznámejšej moskovskej pamiatky – Kremľa, zapísaného v zozname UNESCO, sídla ruského parlamentu a prezidenta. Prehliadka najznámejších chrámov – Nanebovzatia Panny Márie so slávnymi freskami, Zvestovania Panny Márie (Blagoveščenskij sobor), sv. Archanjela Michaela s hrobkami cárskych rodín, Car Kolokol – najväčší zvon na svete, ktorý nikdy nebil a Car Puška – delo, ktoré nikdy nevystrelilo, prechádzka popri budove Zbrojnice s cárskymi pokladmi (možnosť individuálnej návštevy), či úradnej budove ruského prezidenta. Večerná prechádzka po Prospekte Arbat – moskovskej Champs-Elysées. Návrat do hotela.

6. deň – raňajky, návšteva Treťjakovskej galérie s najväčšou zbierkou ruských umeleckých diel. Prehliadka najkrajších staníc moskovského metra, ktoré svojou výzdobou, nástennými maľbami, mozaikami a krištáľovými lustrami pripomínajú chrámy a paláce. Odlet do Viedne.

V cene je zahrnuté:
4x ubytovanie v 3*/4* hoteli s raňajkami, 1x ubytovanie vo vlakovom kupé (4-lôžkové kupé) s raňajkami, letecká doprava Viedeň - Petrohrad a Moskva - Viedeň, transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel -  letisko, sprievodca CK, miestny sprievodca, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 195 EUR/os., doprava v meste, vstupy (objednané vopred) - Kremeľ, autobus do Petrodvorca, Letný palác, Katarínsky palác, Ermitáž, plavba po Neve, Petropavlovská pevnosť - 210 EUR, pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc), hygienický a bezpečnostný príplatok 20 EUR/osoba. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia COVID) KOMFORT 3,50 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 4,50 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 190 EUR/4 noci, 2-lôžkové kupé cena na vyžiadanie. Upozornenie: do Ruskej federácie je potrebný cestovný pas s platným vízom - na požiadanie vybaví CK Turancar za poplatok 80 EUR. Ceny vopred objednaných vstupov sa môžu meniť. CK Turancar si vyhradzuje právo na ich doúčtovanie.
Podobná ponuka TU
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento