Last Minute
Poznávacie zájazdy - Cieľom je samotná cesta

Top poznávačky 2021

Poznávacie zájazdy - Cieľom je samotná cesta

Poznávacie zájazdy - Cieľom je samotná cesta

Hovorí sa, že cieľom by mala byť samotná cesta. V dnešnej zvláštnej dobe to možno platí dvojnásobne, lebo vybrať sa na cestu chce dávku trpezlivosti pri študovaní nariadení a pre mnohých aj poriadny kus odvahy... Veď v správach nás už dlho nepotešilo niečo pozitívne. Odporúčame ich dnes a potom aj zajtra nesledovať.

Cielom je cesta

Radšej sa s nami prejdite ulicami Florencie, obdivujte tajuplné hory Rumunska, či okúste prameň mladosti v Karlových Varoch. V tomto článku by sme vám radi priblížili niektoré poznávacie zájazdy, na ktorých mnohí z vás prežili nezabudnuteľné, a dnes aj tak trochu vzácne, chvíle cestovania, poznávania a ochutnávania v ostatnej sezóne v roku 2021.

Rumunsko – Sedmohradsko a tajuplná Transylvánia

Cesta poznávacieho zájazdu je spojená nielen so slávnym grófom Drakulom, ale aj s históriou našej krajiny. Aj dnes v meste Oradea nájdete malú slovenskú enklávu a na hrade Hunedoara sa dozviete niečo viac o Matejovi Korvínovi. Našich klientov milo prekvapili navštívené miesta, ale aj veľmi chutná tradičná kuchyňa. Až sa vám na jazyk tlačí otázka, prečo pil Drakula len krv?

Rumunsko

Slovinsko a Plitvické jazerá

„Potom vám musím říci, že když tam jdete všici, v té touze po pokladu, já nezůstanu vzadu.“ Kto by si rád zopakoval slávne hlášky z Pokladu na Striebornom jazere je vítaný. Veď vrcholom tejto štvordňovej cesty sú práve Plitvické jazerá, kde sa poklad ukrýval. Pred jeho objavením vás však očaria krásy Slovinska, ktoré vytvorila príroda a človek ich tak trochu dotvoril. Priezračné Bledské jazero dnes spoznáte podľa barokového kostola uprostred, v Postojinskej jaskyni sa jej komnatami preveziete vláčikom a v Predjamskom hrade sa zároveň ocitnete v útrobách skalného masívu.

Poznámka pre mladšie ročníky: Poklad na Striebornom jazere je legendárny filmový príbeh indiánskeho náčelníka Winettoua a jeho bieleho brata Old Sheterhanda podľa knižnej predlohy Karla Maya.

Plitvicke jazera Chorvátsko

Zlatý český trojuholník

Naši klienti sa z tohto zájazdu vracajú vždy plní elánu a energie. Či je to spôsobené liečivými prameňmi v kúpeľných mestách alebo skvelým plzenským pivom, či karlovarskou Becherovkou, nevedno. Každopádne, odporúčame ochutnať z každého. Ak máte pocit, že na zájazde vás nič neprekvapí, počkajte si na kuriózny príbeh o znovuobjavení Relikviáru na hrade Bečov.

Zlatý český trojuholník

Toskánsko – to najlepšie a vínna cesta

Do tohto regiónu ponúkame hneď niekoľko programov, ktoré vás presvedčia o kráse tohto regiónu. Zvlnená krajina s typickými stromoradiami, lahodné vína, stovky veží miest na jemných pahorkoch, či kráľovná Florencia s jej veľkolepými architektonickými a umeleckými pokladmi. K programom do Toskánska však stačí povedať jediné – pridajte sa a vyrazte na cestu s nami. Od našich klientov sme aj minulý rok neraz počuli, že nechcú odísť alebo sa sem túžia vrátiť.

Toskansko Florencia

Andalúzia

Aby sme neostali len nohami pri zemi, zaleteli sme si aj do slnečnej Andalúzie, regiónu Španielska, ktorý vás uchváti svojimi rytmami. Vášnivými pohybmi flamenca, ruchom ulíc, kde si pri dobrom víne môžete vychutnať preslávené španielske jednohubky tapas, ale aj pokojnými oázami v pevnosti Alhambra, kde sa v tôni zelene na chvíľu presuniete do čias Maurov.

Andalúzia Španielsko

Island

Pre tých, ktorý si povedali, že slnka si užijú dostatok aj doma, no láka ich nespútaná a tak trochu nadpozemsky krásna príroda, je ideálnou voľbou poznávací zájazd na ostrov Island. Opisovať jeho nevšednosť je dosť náročné. Kto ho navštívil, často povie len jedno, tá zima stojí za to.

Island príroda

Sezónu 2022 sme už začali, počas Veľkej noci klienti navštívia obľúbený Rím, či Paríž. Od mája do neskorej jesene sme pre vás pripravili viac ako sto termínov, v ktorých nájdete aj spomenuté hity roku 2021.

Rešpektujeme dnešnú dobu a vždy sa riadime pravidlami, ktoré dodržiavame k vašej najväčšej spokojnosti a bezpečnosti. Nech už sa vašim cieľom stane akákoľvek cesta, naša cestovná kancelária bude rada vašim verným spoločníkom. Lebo vy ste nám ostali verní. Ďakujeme.

Naši partneri