Hodnotenie klientov:  10
* * * *
Letecky

Don Juan Tossa

Španielsko - Costa Brava - Tossa de Mar

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU

Len pár metrov od pláže sa nachádza hotel Don Juan Tossa. Hotel ponúka komfortné ubytovanie pre rodiny s deťmi, ale aj pre dvojice od roku 2015.

COVID-19 PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Poloha:
Na pobreží Costa Brava v dychberúcom meste Tossa de Mar s malebnými uličkami a krásnymi hradbami. Len 400 metrov od širokej piesočnatej pláže a 100 metrov od obchodov, barov a reštaurácii. Hotel sa nachádza v pokojnejšej časti mestečka.
Hotel:
vstupná recepcia, lobby bar, výťah, vonkajšia terasa, tenisový kurt, bazén, wellness, fitness, herňa, miniklub, práčovňa, konferenčná miestnosť, supermarket, reštaurácia, bazén, letné animácie v bazéne, Wifi pripojenie v celom hoteli zdarma.
Izby:
281 izieb, účelne zariadené dvojlôžkové izby s možnosťou jednej alebo dvoch prísteliek  majú vlastnú kúpeľňu s WC, sušičom vlasov, klimatizáciu, trezor a minibar (za príplatok). SAT TV, Wifi pripojenie zdarma a terasu so stolom a stoličkami.
Stravovanie:
výber z bufetu v ktorom nájdete medzinárodnú a stredomorskú kuchyňu.  
Pláž:
cca 400 metrov od hotela sa nachádza piesočnatá pláž, ktorá ponúka bohaté možnosti zábavy v mori alebo v pobrežných baroch a reštauráciách. Z mora sa týči hrad, ktorý je vyhlásený za národnú umeleckú pamiatku. Ležadlá a slnečníky sú za poplatok.
Doprava:
letecká
Typ stravy:
polpenzia
Fakultatívne výlety:
Večerná Barcelona s fontánami

- orientačná cena dospelí 42 €, deti do 12 r. 29 €, návšteva najznámejších atrakcií architekta A. Gaudího spojená s predstavením hudby a farebných svetiel pri Barcelonských fontánach. 

Kláštor Montserrat

- orientačná cena dospelí 42 €, deti do 12 r. 29 €, návšteva najvýznamnejšieho pútnického miesta Katalánska v srdci národného parku. 

Andorra

- orientačná cena dospelí 65 €, deti do 12 r. 55 €, návšteva malebného štátu v panenskej prírode Pyrenejí spojená s nádhernými výhľadmi a lacnými nákupmi bez colných poplatkov. 

  Girona

- orientačná cena dospelí 32 €, deti do 12 r. 20 €, romantické starobylé mesto s jedinečnou architektúrou a gotickou katedrálou. 

Water World

- orientačná cena dospelí 35 €, deti do 120 cm 20 €, akvapark pre deti aj dospelých so širokou ponukou gigantických toboganov.

  Marineland

  - orientačná cena dospelí 31 €, deti do 10 r. 21 €, očarujúci vodný svet s mnohými bazénmi, toboganmi a malou ZOO. Informácie o ďalších výletoch v CK. 

  Výlet loďou po pobreží (podľa trasy)

  - orientačná cena dospelí od31 €, deti do 10 r. 21 €. Informácie o ďalších výletoch v CK.

Informácie o krajine a stredisku:
ŠPANIELSKO
Španielske kráľovstvo leží v juhozápadnej časti Európy na Pyrenejskom polostrove, pobrežie má celkovú dĺžku 4964 km. Je to turistická veľmoc, do ktorej ročne zavíta takmer 80 miliónov návštevníkov. Známe a navštevované veľkomestá sú Madrid, Barcelona a Valencia. Španielsko je známe bohatou a kvalitnou stravou pre náročných klientov, vynikajúcim červeným vínom, historickými budovami, pamiatkami, zlatistými pieskovými plážami, temperamentným a zhovorčivým domácim obyvateľstvom užívajúcim si stabilné slnečné počasie a teplé letné noci v tanečnom rytme flamenca. Letecké zájazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy na letisko v Barcelone.

COSTA BRAVA A COSTA DEL MARESME
Významná časť turistov z celej Európy mieri v lete práve na Costa Brava – na najbližšie španielske pláže. Zálivy s plážami s hrubozrnným zlatistým pieskom striedajú skalnaté útesy s turistickými chodníčkami s výhľadom na pobrežie Costa Brava. Morské pobrežie pokračuje smerom na juh pod názvom Costa del Maresme a označuje sa ním oblasť, ktorá leží asi 30 km severne od Barcelony až po Blanes, ktorým začína Costa Brava. Táto časť pobrežia sa vyznačuje dlhými a širokými piesočnatými plážami, lemovanými rýchlodráhou, ktorá spája stredomorské pobrežie s vábivou a kozmopolitnou Barcelonou, pýšiacou sa množstvom kultúrnych a zábavných podnikov, obchodov a športových centier.  

TOSSA DE MAR
Tossa de Mar je mestečko v Katalánsku na pobreží Costa Brava. Nachádza sa asi 103 kilometrov od Barcelony a z druhej strany je ohraničené francúzskymi hranicami. Oblasť sa vyznačuje veľkým množstvom zelene a pláže sú, okrem centrálnej, rozdelené na viacero malých zátok, kde nájdu dovolenkári súkromie. Mesto Tossa bolo od dávna útočiskom pre umelcov a intelektuálov a dodnes si zachováva umelecký ráz.
Podobná ponuka TU
Zobraziť na mape (41.7224000000, 2.9332400000)
Zdieľať
Zoznámte sa
Klimatický diagram
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento