Hodnotenie klientov:  10
Autobusom

Lipsko, Postupim, Berlín a Drážďany

NEMECKO - Berlín
Rýchly popis:

Trojuholník slávnych nemeckých miest plných nádherných pamiatok, ktoré jednoducho musíte vidieť. Od hlavného mesta Berlín s Brandenburskou bránou, Ríšskym snemom, či slávnym Checkpoint Charlie, cez historické Drážďany s krásnym Zwingerom, po Lipsko obklopené nádhernou prírodou. Stačí len vyraziť na cestu.


Ubytovanie: 3x v hoteli

Stravovanie: 3x raňajky

 

Lipsko - Postupim - Berlín - Drážďany

Doprava:
autobusová
Program zájazdu:

1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, v popoludňajších hodinách príchod do historického Lipska , ktorého názov pochádza zo slovanského slova lipa - Lipzk. Mesto založené Slovanmi je dnes hlavným centrom Saska. Lipsko je zelené mesto obklopené množstvom jazier, s druhou najväčšou univerzitou v Nemecku a bohatou hudobnou históriou. V meste žili velikáni ako J. S. Bach, narodil sa tu R. Wagner a v meste vyštudoval právo aj spisovateľ J. W. Goethe. Prehliadka mesta - historické centrum, Stará radnica, Múzeum krásnych umení, kostol sv. Mikuláša - najstarší a najväčší kostol v meste. Vo večerných hodinách ubytovanie v hoteli a nocľah.

2. deň – raňajky, autokarový transfer a návšteva mesta Postupim (Potsdam). Hlavné mesto Brandeburska sa nachádza iba 25 km od Berlína a nazýva sa aj mestom zámkov a záhrad. Prehliadka mesta: malá Brandenburská brána, zámok a park Sanssouci, zámok Cecilienhof – miesto, kde sa konala významná Postupimská konferencia v roku 1945, Holandská štvrť. Popoludní odchod do hlavného mesta krajiny – Berlína . Prehliadka mesta: centrum „západného Berlína“ – pamätný kostol cisára Wilhelma II., bulvár Kurfürstendamm, jeden z najväčších obchodných domov v Európe – KaDeWe, ktorý bol v minulosti najznámejším „obchodným domom západu“, individuálne voľno. Večer ubytovanie v hoteli, nocľah.

3. deň – raňajky, pokračovanie v prehliadke najzaujímavejších pamätihodností Berlína: Brandenburska brána - symbol rozdelenia a zjednotenia Nemecka, Ríšsky snem - sídlo nemeckého parlamentu, Židovský pamätník, námestie Potsdamer Platz, Checkpoint Charlie – najznámejší prechod medzi bývalou západnou a východnou časťou mesta, Gendarmenmarkt, reprezentačná trieda Pod Lipami (Unter den Linden). Fakultatívne návšteva Ostrova múzeí s piatimi významnými múzeami (UNESCO). Prehliadku zakončíme na Alexanderplatz – centrum „východného Berlína“, v prípade záujmu možnosť navštíviť televíznu vežu, ktorá je najvyššou stavbou v Nemecku a ponúka krásnu vyhliadku na okolie. Vo večerných hodinách ubytovanie a nocľah.

4. deň – raňajky, transfer do jedného z „najzelenších“ miest Európy – Drážďan , ležiacom na brehoch rieky Labe. Mesto bolo počas 2. svetovej vojny takmer kompletne zničené bombardovaním. Prehliadka mesta – Rezidenčný palác, Kulturpalast, Semperova opera, barokový palác Zwinger s krásnym nádvorím a galériou, katedrála Matky Božej, Brűhlove terasy nazývané aj balkón Európy. V popoludňajších hodinách odchod z Drážďan, návrat do SR v neskorých večerných hodinách.

V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc), hygienický a bezpečnostný príplatok 5 EUR/os. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,70 EUR/os./deň, pripoistenie COVID 2,60 EUR/osoba do 70 rokov/deň, 5,20 EUR/osoba 70-85 rokov/deň (možné objednať, len ak má osoba zakúpené poistenie KOMFORT alebo PLUS), orientačná cena vstupov 80 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 110 EUR/3 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 95 EUR. Nástupné miesta: BA, Brno, Praha – bez príplatku, NR, TT - 5 EUR, NZ, KN, TO, PN, PE - 11 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 14 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 16 EUR.
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento