Hodnotenie klientov:  7.5
Letecky

Gruzínsko letecky


V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Rýchly popis:

Krajina na rozmedzí Európy a Ázie - Gruzínsko - sa postupne dostáva do povedomia čoraz viac ľuďom. A rozhodne má čo ukázať. Náš zájazd vám ponúka prehliadku hlavného mesta Tbilisi so zachovanou stredovekou architektúrou, ochutnávku slávneho miestneho vína a brandy, kláštor Jvari s katedrálou, jaskynné mesto Gori, hradnú pevnosť Ananuri, či prekrásnu nedoktnutú prírodu v národných parkoch, vodopády a rozľahlé lúky pod mohutným Kaukazom.


Ubytovanie: 7x v hoteli

Stravovanie: 7x raňajky, 3x večera, 2x tradičný obed

 

Tbilisi - Mtskheta - Gori - Uplistskhe - Chardakhi - Ananuri - Stepantsmidna - Gergeti - Gveleti - Telavi - Napareuli - Gremi - Kvareli - Signagi


COVID-19 PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Doprava:
letecká
Program zájazdu:

1. deň – odlet do Tbilisi, ubytovanie v hoteli.

2. deň – raňajky, prehliadka centra hlavného mesta gruzínska Tbilisi - staré mesto terasovitého charakteru s úzkymi uličkami, tradičnými farebnými domami, ale aj príkladmi modernej architektúry. Začiatok prehliadky pri kostole Metekhi z 13. storočia, hodinova veža Gabriadze, najstarší kostol Anchiskhati zo 6. storočia, kostol Sioni, prechádzka ulicou Shardeni s množstvom reštaurácií a kaviarní. Pokračovanie do „kúpeľnej štvrte“ Abanotubani so sírovými kúpeľmi, pevnosť Narikala zo 4. storočia s výhľadmi na mesto. Deň zakončený ochutnávkou vína Chateau Mukhrani a svetoznámeho brandy vo fabrike Sarajishvili. Návrat do hotela.

3. deň – raňajky, presun k starovekému hlavnému mestu Mtskheta, návšteva kláštora Jvari zo 6. storočia a katedrály Svetitskhoveli (UNESCO). Pokračovanie cez mesto Gori až k jaskynnému mestu Uplistsikhe, ktoré aj napriek ničivým zemetraseniam a inváziám bojovníkov ostáva jedným z najočarujúcejších miest Gruzínska. Na spiatočnej ceste do Tbilisi zastávka v dedinke Chardakhi s ochutnávkou vín vyrábaných tradičnou gruzínskou metódou, ktorá je zapísaná na zozname UNESCO. Tieto vína je dnes možné nájsť aj v tých najslávnejších hoteloch sveta. Návrat do Tbilisi.

4. deň – raňajky, presun slávnou gruzínskou vojenskou cestou k hradnej pevnosti Ananuri, ktorá bola pôvodným sídlom vojvodov. Pokračovanie údolím lemovaným horskými masívmi k národnému parku Kazbegi. Prejazd džípmi cez nedotknutú prírodu ku kostolu Najsvätejšej trojice v dedinke Gergeti (2127 m n. m.). V prípade priaznivého počasia toto miesto ponúka nezabudnuteľný výhľad na tretí najvyšší vrch Gruzínska – Kazbek (5047 m n. m.), na ktorom bol podľa gréckej mytológie prikovaný Prometeus. Tradičný gruzínsky obed pripravený domácimi obyvateľmi, ktorý o svojej pohostinnosti presvedčia každého cestovateľa. Ubytovanie v hoteli v okolí dediny Stepantsmidna. Večera a nocľah.

5. deň – raňajky, prechádzka k vodopádu Gveleti. Presun do regiónu Kachetia, označovaného ako gruzínske Toskánsko. Ubytovanie v Telavi, voľný čas na odpočinok, večera. 

6. deň – raňajky, návšteva miestneho farmárskeho trhu s ovocím, zeleninou a miestnymi koreninami, po ktorej nasleduje návšteva vínnych pivníc v dedinke Napareuli s ochutnávkou. Pokračovanie ku kráľovskej pevnosti Gremi, ktorá pripomína zašlú slávu kedysi významného obchodného bodu hodvábnej cesty. Ubytovanie v hoteli v Kvareli.

7. deň – raňajky, presun do romantického mestečka Signagi s malebnými domami, balkónmi a uličkami s výhľadmi na údolie Alazani a Veľký Kaukaz. Obed v tradičnom gruzínskom štýle, kde nesmie chýbať gruzinske vino. Jedinečná možnosť spoznať vidiecky život a tradície Gruzínska. Obed zakončený spoločnou prípravou tradičných gruzínskych sladkostí „churchkhela“. Návrat do Tbilisi, ubytovanie.

8. deň – raňajky, odlet.

V cene je zahrnuté:

7x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, 3x večera, 2x tradičný obed, letecká doprava Viedeň - Tbilisi - Viedeň, transfer letisko - hotel - letisko,  transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, sprievodca CK, miestny sprievodca, autokarová doprava počas okruhu, prehliadky podľa programu s vybranými vstupmi v cene, ochutnávky podľa programu.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 230 EUR/os., prepitné vodičom a sprievodcovi 30 EUR/os. (platba na mieste), pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc.), hygienický a bezpečnostný príplatok 20 EUR/os., palivový príplatok 25 EUR/os. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia COVID) KOMFORT 4,60 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 5,40 EUR/os./deň). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 195 EUR/7 nocí.
Podobná ponuka TU
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento