Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Top 10 poznávacích zájazdov

Najpopulárnejšie poznávačky tohoto roka

Top 10 poznávacích zájazdov

Top 10 poznávacích zájazdov

Ako to už býva zvykom, opäť dvíhame poháre k prípitku a vítame Nový Rok. Uvedomíme si, za čo všetko tomu starému vďačíme a čo by sme si od toho nového priali. Spomenieme si na nové zážitky, ľudí a priateľstvá, na veci, ktoré nás robia šťastnými či naplnenými a poďakujeme tým, ktorí pri nás stoja bez ohľadu na to, aký rok sa píše. Takto vďačne a pokorne vítame to, čo nás v najbližšej životnej kapitole s názvom “Rok 2019“ čaká. A keďže si veľmi prajeme, aby všetko zlé v starom roku našlo svoj prirodzený koniec a aby nás to dobré sprevádzalo aj naďalej, vybrali sme pre Vás zoznam zájazdov, ktoré mali v uplynulom roku najväčší úspech medzi našimi zákazníkmi, túžiacimi po poznávaní a nových dobrodružstvách. Veríme, že sa Vám náš výber bude páčiť a že sa ním budete môcť inšpirovať.

Rumunsko - Sedmohradsko a tajomná Transylvánia

Krajina, ktorú nazývajú aj románsky ostrov v obklopení slovanských jazykov. Spoznáte nádhernú časť juhovýchodnej Európy, miesto nekonečných lesov, Transylvániu, kde akoby zastal čas a navštívite aj dobre známy romantický zámok Peleš. Zavedieme Vás na miesto, kde Dracula hľadal večnú mladosť, hrad Huneadora, kde bol uväznený a zaznejú aj povesti o hrdinskom kráľovi Matejovi Korvínovi, ktorému tento hrad patril.

Korvínsky hrad Huneadora, Rumunsko - Sedmohradsko a tajomná Transylvánia s CK Turancar

Korvínsky hrad Huneadora, Rumunsko - Sedmohradsko a tajomná Transylvánia s CK Turancar.

Moskva a Petrohrad

Uchváti Vás preslávená moskovská architektúra, najväčší zvon na svete, ktorý nikdy nebil či Car Puška – delo, ktoré nikdy nevystrelilo. Nechýba ani večerná prechádzka po moskovskej Champs-Elysées a Benátky severu - cársky zdobený Petrohrad, kde je zlato, tak nejak rozprávkovo, bežnejšie ako soľ.  Honosný Petrodvorec, ktorý pripomína ruský Versaille, približuje časy vlády Petra Veľkého a zaujme predovšetkým alejami zlatých fontán, ktorých je až 170 a neskromne sa vynímajú v zámockej záhrade.

Chrám Vasilja Blaženého, Kremeľ, Moskva a Petrohrad s CK Turancar

Chrám Vasilja Blaženého, Kremeľ, Moskva a Petrohrad s CK Turancar.

Kvetinové Holandsko a Belgicko

Mesto diamantov, veterné mlyny, syry či dreváky. Čo viac chýba v dokonalom výlete? Vďaka  vôni kvetov v 2. najväčšom kvetinovom parku na svete, Keukenhof, sa ocitnete v priam rozprávkovej ríši, z ktorej sa vám rozhodne nebude chcieť odísť a tak sa radšej premiestnite na loď, kde sa budete plaviť po holandských kanáloch.

Rozprávkový Amsterdam, Kvetinové Holandsko a Belgicko, CK Turancar

Rozprávkový Amsterdam, Kvetinové Holandsko a Belgicko s CK Turancar.

Klobásový festival

Pre milovníkov jedla a predovšetkým klobások, nie je v októbri lepšieho raja na zemi, ako je klobásový festival v Békéscsabe. A aby sme spojili príjemné s užitočným, predtým ako zaplníte svoje brušká, máte možnosť navštíviť aj malebné mestečko Szentendre a vychutnať si veľkolepé predstavenie jazdeckých tradícií maďarských pastierov dobytka - tzv. čikóšov.

Klobásový festival v Maďarsku, Békéscsaba, CK Turancar

Klobásový festival v Maďarsku, Békéscsaba s CK Turancar.

Portugalsko

Pokiaľ raz v živote navštívite Portugalsko, zaručene sa dostane na zoznam Vašich najobľúbenejších krajín. Skvelá kuchyňa, nádherná príroda, architektúra a hudba fado, ktorá Vás chytí za srdce. Metropolitný Lisabon, pútnická Fátima, Braga a kultúrna perla Porto spôsobia, že každý deň programu Vás Portugalsko znova a znova prekvapí svojou krásou, rozprávkovými palácmi, historickým bohatstvom a priateľskosťou, ktorú vyžaruje.

Rieka Duoro, Porto, Portugalsko s CK Turancar

Rieka Duoro, Porto, Portugalsko letecky s CK Turancar.

Zlatý český trojuholník

Doteraz nevieme, či sa tento zájazd dostal do hitparád pre svoj kúpeľný, či pivný charakter. Je nám však jasné, že spojením obidvoch nemôžeme nič riskovať a okrem piva v Plzni a minerálnych prameňov v Karlových Varoch sa bude chutnať aj svetoznámy bylinkový likér v múzeu Jána Bechera - ako inak, Becherovka.   

Karlove Vary, Zlatý český trojuholník s CK Turancar

Karlove Vary, západné Čechy, Zlatý český trojuholník s CK Turancar.

Južné Anglicko

Tak tento poznávací zájazd láme predsudky o zlom počasí Anglicka. Okrem slnka tu na Vás určite čaká prehliadka najromantickejšieho stredovekého anglického hradu Leeds Castle, ktorému svojho času vládol aj slávny Henry VIII. O legendy nebude núdza pri návšteve niekoľko tisíc rokov starej magickej stavby Stonehenge a dieťa, ktoré drieme v každom z nás poteší aj záhradný labyrint jedného z najzaujímavejších kráľovských zámkov Hampton Court Palace či večerná jazda Lodýnskym okom s nezabudnuteľným výhľadom.

Tajomný Stonehenge, Okruh južným Anglickom s CK Turancar

Tajomný Stonehenge, Okruh južným Anglickom s CK Turancar.

Škandinávsky okruh

Nikde inde nenájdete toľko krásnych prírodných fjordov a toľko miest s vysokou životnou úrovňou ako v Škandinávii. Mesto veží Kodaň, historické aj moderné Malmö, vikingské mesto Oslo a jedno z najstarších prístavných miest Helsingborg vás dostanú, no dovolíme si tvrdiť, že vrcholom zážitku bude jednoznačne 40 km dlhý fjord svetla – Lysefjord, obkolesený majestátnymi horami ako výsledok dobrej práce prírody, ktorej masívne ľadovce sa pričinili ešte počas doby ľadovej na vzniku tohto nezabudnuteľného úkazu.

Nórske fjordy, Škandinávsky okruh s CK Turancar

Nórske fjordy, Škandinávsky okruh s CK Turancar.

Normandia a Bretónsko

To sú dva najkrajšie regióny Francúzska. Pokiaľ sa Vám táto krajina stále spája len s Parížom a Eiffelovkou, tu si jednoznačne užijete francúzsku rozmanitosť plnými dúškami. Okrem Paríža navštívite napríklad aj Alabastrové pobrežie s bielymi útesmi, miesto kde upálili sv. Johanku z Arku, malebné rybárske mestečko Honfleur, ktoré inšpiruje maliarov a umelcov, či po Paríži najnavštevovanejší kláštor Le Mont St. Michel, na žulovom polostrove, zapísaný v zozname UNESCO.

 Le Mont Saint Michel, Normandia a Bretónsko s CK Turancar

Le Mont Saint Michel, Normandia a Bretónsko s CK Turancar.

Kampánia s pobytom pri mori

Kampánia je po Toskánsku rozhodne najkrajším a najpreslávenejším regiónom Talianska. Uchváti Vás Saleturským zálivom, ktorý je na zozname svetového dedičstva UNESCO. Mestečko Amalfi ponúkne okrem historických a prírodných krás, aj možnosť kúpania sa v čistom a teplom mori.  Navštívite čarokrásny “Modrý ostrov“ Capri, ktorý je vyhľadávaným sídlom už od antických čias a cestovať v čase budete aj v starobylých Pompejach, ktoré boli v roku 79 n. l. zasypané popolom z blízkej sopky Vezuv.

Capri, Kampánia s pobytom pri mori, Taliansko s CK Turancar

Capri, Kampánia s pobytom pri mori, Taliansko s CK Turancar

Vybrané zájazdy pre Vás

Tipy na poznávačky
Kampánia s pobytom pri mori
Autobusom 7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Normandia
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Francúzske zámky
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž pre deti
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Škandinávsky okruh
Autobusom 8 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri