Hodnotenie klientov:  7.9
Letecky

Portugalsko letecky

VYPREDANÉ

TÁTO KAPACITA NIE JE ZATIAĽ K DISPOZÍCII
Rýchly popis:

Ubytovanie: 7 x v hoteli

Stravovanie: 5 x polpenzia, 2 x raňajky


Lisabon – Sintra – Cabo da Roca – Cascais – Óbidos – Nazaré – Alcobaca – Batalha – Fátima – Tomar – Coimbra – Porto – Braga – Guiamaraes – Casa de Sezim – Quinta da Aveleda

Doprava:
letecká
Program zájazdu:

1. deň – odlet z Viedne v dopoludňajších hodinách, prílet do Lisabonu, transfer do hotela, ubytovanie.

2. deň – raňajky, celodenná prehliadka Lisabonu, na ktorý sa pozerá replika slávnej sochy Krista v Riu de Janeiro. Prehliadka starobylej štvrti Belém s kláštorom hieronymitov, veža Torre de Belém, hrad Castelo de Sao Jorge, najstaršia štvrť Alfami. Na záver návšteva železného výťahu Elevador de Santa Justa s nezabudnuteľným výhľadom. Ubytovanie a večera.

3. deň – raňajky, transfer do Sintry (UNECSO) plnej rozprávkových palácov. Presun na najzápadnejší cíp Európy, Cabo da Roca, pokračovanie do mestečka Cascais, presláveného rybími špecialitami. Na záver návšteva portugalského Monte Carla - Estoril. Návrat do hotela. Fakultatívne návšteva predstavenia portugalského hudobného žánru fado.

4. deň – raňajky, presun do stredovekej dedinky Óbidos. Prechádzka pomedzi biele domčeky s terakotovými strechami. Pokračovanie prechádzkou po pláži v rybárskej dedinke Nazaré. Zastávka v mestečku Alcobaca s najväčším kostolom Portugalska (UNESCO) a cisterciánskym opátstvom. Zastávka v Batalhe s návštevou kráľovského kláštora (UNESCO). Program dňa zakončený v pútnickom meste Fátima. Ubytovanie a večera.

5. deň – raňajky, pokračovanie do mesta Tomar, kde sa nachádza hrad Convento de Cristo (UNESCO), ktorý bol sídlom rytierov Kristovho rádu. Odchod do bývalého hlavného mesta Coimbra, kde sa nachádza najstaršia univerzita Portugalska a druhá najstaršia univerzita sveta. Ubytovanie a večera.

6. deň – raňajky, celodenná návšteva Porta, ktoré je vo svete preslávené vďaka portskému vínu. Prechádzka po historickej štvrti Ribeira, po brehoch rieky Doura až po jej ústie do Atlantiku. Prehliadka katedrály Terreido da Sé, štvrť Barredo s domami naklonenými do strán a gotický kostol Sao Francisco s honosnou zlatou výzdobou. Ubytovanie a večera.

7. deň – raňajky, transfer do Bragy na pútnické miesto Bom Jeses de Monte. Pokračovanie do mesta Guimaraes (UNESCO), kolísky portugalského národa. Ochutnávka v rodinnom vinárskom podniku Casa de Sezim, kde sa pestuje a vyrába mladé pološumivé „zeleného“ víno – „vino verde“. Poslednou zastávkou dňa s ochutnávkou budú vinice Quinta da Aveleda. Návrat do hotela, večera.

8. deň – raňajky, transfer na letisko, prílet do Viedne vo večerných hodinách.

V cene je zahrnuté:
7 x ubytovanie v hoteli so stravou 5x polpenzia, 1 x raňajky,  letecká doprava Viedeň - Lisabon a Porto – Viedeň, transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas okruhu, sprievodca CK, prehliadky vinárstiev s ochutnávkami, ostatné prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 190 EUR/os., palivový príplatok 20 EUR, pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 185 EUR/7 nocí, návšteva predstavenia fado 24 EUR.
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri