Last Minute
Španielsko

Dovolenka Španielsko 2024

Španielske kráľovstvo leží v juhozápadnej časti Európy na Pyrenejskom polostrove, pobrežie má celkovú dĺžku 4 964 km. Je to turistická veľmoc, do ktorej ročne zavíta takmer 80 miliónov návštevníkov. Známe a navštevované veľkomestá sú Madrid, Barcelona a Valencia. Španielsko je známe bohatou a kvalitnou stravou pre náročných klientov, vynikajúcim červeným vínom, historickými budovami, pamiatkami, zlatistými pieskovými plážami, temperamentným a zhovorčivým domácim obyvateľstvom užívajúcim si stabilné slnečné počasie a teplé letné noci v tanečnom rytme flamenca. Letecké zájazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy a Košíc na letisko v Barcelone, kde robíme aj fakultatívne a poznávacie zájazdy.

COSTA BRAVA A COSTA DEL MARESME

Významná časť turistov z celej Európy mieri v lete na svoju letnú dovolenku práve do Španielska, na pobrežie Costa Brava, vďaka tomu, že sú to najbližšie pláže Španielska. Zálivy s plážami s hrubozrnným zlatistým pieskom striedajú skalnaté útesy s turistickými chodníčkami s výhľadom na pobrežie Costa Brava. Morské pobrežie pokračuje smerom na juh pod názvom Costa del Maresme a označuje sa ním oblasť, ktorá leží asi 30 km severne od Barcelony až po Blanes, ktorým začína Costa Brava. Táto časť pobrežia sa vyznačuje dlhými a širokými piesočnatými plážami s množstvom vodných aktivít, lemovanými rýchlodráhou, ktorá spája stredomorské pobrežie s vábivou a kozmopolitnou Barcelonou, pýšiacou sa množstvom kultúrnych a zábavných podnikov, obchodov a športových centier.

LLORET DE MAR

Perla divokého španielskeho pobrežia, v oblasti Costa Brava, je známa rušným nočným životom, barmi, zábavnými podnikmi a diskotékami, deti láka blízky aquapark. Skaliská sa dvíhajú od morského dna a tvoria nádherné pozadie divokého pobrežia. Názov mestečka Lloret de Mar pochádza zo starobylého Lauredal – vavrínový háj. Nádherné zlaté pláže sú týmito hájmi obkolesené, čo dáva dovolenke v Katalánsku neopakovateľnú atmosféru. Vzdialenosť od letiska v Barcelone je asi 75 minút.

MALGRAT DE MAR

Malgrat de Mar je starobylé katalánske mestečko, ktoré leží na pobreží Costa del Maresme medzi mestami Pineda de Mar a Blanes. So španielskou Barcelonou ho spájajú priamo železnica aj miestne cesty či diaľnica. Hlavnou turistickou oblasťou tejto španielskej dovolenkovej destinácie je hotelová zóna, ktorá sa tiahne pozdĺž pobrežnej promenády od centra Malgratu až do susednej Santa Susanny, čo ponúka možnosť užiť si dovolenku počas dňa na pláži a večer prechádzami alebo posedením v bare pri lahodnej sangrii. Malgrat de Mar patrí k najvyhľadávanejším letoviskám na pobreží Katalánska. Neváhajte a poďte si užiť skvelú dovolenku na pobreží Stredozemného mora. Vzdialenosť od letiska v Barcelone je asi 70 minút.

SANTA SUSANNA

Santa Susanna je novopostaveným prímorským strediskom a je známa svojimi krásnymi, dobre udržiavanými plážami s pieskom, zelenými parkami a pobrežnou promenádou, ktorá plynule prechádza do strediska Malgrat de Mar na pobreží Costa del Maresme. Pri promenáde nájdete väčšinu obchodov, reštaurácií so stredomorskými špecialitami, rázovitých barov s kokteilami a diskoték, ktoré ponúkajú ideálne prežitie letnej dovolenky. Každý utorok sa konajú miestne trhy pred hotelom Indalo Park. Medzi Santa Susannou a Pinedou je športové stredisko (Dunas). Vzdialenosť od letiska v Barcelone je asi 60 minút.

COSTA DORADA

Costa Dorada, v preklade „zlaté pobrežie“ získalo svoje pomenovanie podľa zlatistých tónov piesku na plážach, ktoré sú ideálnym miestom na letnú dovolenku v Španielsku. Pobrežie ponúka svojim návštevníkom mnoho atraktivít – prírodu, históriu, umenie, šport, gastronómiu a kvalitné ubytovanie. Neďaleko Tarragony, ktorá je považovaná za centrum tejto dovolenkovej oblasti Španielska sa nachádza Port Aventura Park, ktorý je jedným z najväčších zábavných parkov s množstvom horských dráh, vodných atrakcii, bazénov a reštaurácii, čo Vám zaručí skvelú letnú dovolenku. Costa Dorada je tak ideálnym miestom pre rodinnú dovolenku pri mori počas leta.

SALOU

Salou patrí k najkrajším a najväčším letoviskám na pobreží Costa Dorada s neopakovateľnou stredomorskou atmosférou a šarmom španielskeho pobrežia. Vďaka rozľahlým plážam s jemným pieskom a tematickým parkom Port Aventura a Aquopolis je mimoriadne obľúbenou dovolenkovou destináciou najmä pre rodiny s deťmi. Pláže sa radia k najčistejším z celého pobrežia a pozvoľným vstupom do mora sú bezpečné pre deti a neplavcov. Niekoľko kilometrovú pobrežnú promenádu lemujú stovky kvetov, paliem, reštaurácií, obchodov a luxusných hotelov. Atrakciou mesta sú fontány, ktoré každý deň vo večerných hodinách vytvárajú nádherné svetelné efekty. Dovolenka v oblasti Salou patrí k najobľúbenejším dovolenkám turistov z celého sveta. Vzdialenosť od letiska v Barcelone je približne 60 minút.

MALORKA

Malorka je čarokrásny ostrov, nazývaný tiež ostrovom pomarančovníkov, citrónovníkov a paliem a je najväčší nielen z Baleárských ostrovov, ale aj najväčší ostrov Španielska. Leží v západnej časti Stredozemného mora, ostrov je 110 km, a preto je ideálnym miestom, ktoré sa oplatí preskúmať či už autom alebo na fakultatívnych výletoch. Jeho najväčším a zároveň i hlavným mestom je Palma de Mallorca. Palma de Mallorca sa pýši nádhernou katedrálou a množstvom menších pláží. Dovolenka na Malorke je ideálnou voľbou pre mladých, ktorí vyhľadávajú rušný nočný život, ale aj pre rodiny s deťmi vďaka svojim nádherným plážam s krištáľovo čistou vodou.

LANZAROTE

Ostrov Lanzarote je vulkanického pôvodu a je najsevernejším ostrovom Kanárskych ostrovov. Jeho pôvod má za následok zafarbenie piesku, ktorý je na niektorých plážach čierny. Väčšinu ostrova pokrýva púšť a typické červehonedé kamenné lávové vyvreniny. Vďaka tomu pripomína povrch krajiny povrch planéty Mars. Tieto úkazy sa najčastejšie nachádzajú v národnom parku Timanfaya v juhozápadnej časti ostrova.  Dychberúci zážitok z dovolenky na ostrove Lanzarote môžete zažiť pri návšteve systému jaskýň v Jameos del Aqua, kde jedna z jaskýň slúži ako koncertná miestnosť. Teplota na ostrove Lanzarote počas Vašej dovolenky môže pripomínať subtropické pásmo, teploty sa zvyčajne pohybujú od 23°C do 30°C.

Zobraziť popis destinácie Skryť popis destinácie
Naši partneri