Hodnotenie klientov:  8.9
* * * *
Letecky

Hotel Euro Village Achilleas

Grécko - Kos - MASTICHARI

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Rozľahlý hotelový areál poskytuje ubytovanie vo vilkách vo veľmi pekne upravenej záhrade a ponúka širokú škálu aktivít pre pasívne aj aktívne trávenie dovolenky. Na svoje si prídu všetky vekové kategórie, ktoré hľadajú pohodovú dovolenku v krásnom prostredí. Vďaka pestrému animačnému programu je hotel vhodný hlavne pre rodiny s deťmi. Pre mladých hotel ponúka rôznorodé športové možnosti v samotnom jeho areáli, ale aj mimo neho, ako napr. škola surfu v stredisku Mastichari.
Poloha:
hotelový komplex sa rozprestiera priamo na pláži, asi 1,8 km od centra strediska Mastichari a 21 km od hlavného mesta Kos, ktoré je ľahko dostupné pravidelnými autobusovými linkami.
Hotel:
recepcia, hlavná reštaurácia, tematická reštaurácia, lobby bar, bar pri bazéne, plážový bar, nočný disko bar, internetový kút, Wi-Fi internetové pripojenie v lobby zdarma, vonkajší bazén a detský bazén, slnečníky a ležadlá pri bazéne zdarma, detský miniklub, detské ihrisko, amfiteáter, pestré animačné programy, televízna miestnosť, fitnescentrum, tenisový kurt, plážový futbal, minigolf, ihrisko pre plážový volejbal, herňa, stolný tenis, zmenáreň, požičovňa áut, motocyklov a bicyklov, menšia nákupná zóna. Hotel ponúka transfer do neďalekého vodného parku Lido zdarma.
Izby:
dvojlôžkové s možnosťou jednej prístelky sú vybavené klimatizáciou, SAT TV, telefónom, trezorom (zdarma), majú sušič na vlasy, vlastné sociálne zariadenie (vaňa, WC), balkón alebo terasu. Izby sú situované v hlavnej budove alebo v bungalovoch. Rodinné izby pre 4 osoby s dvomi oddelenými miestnosťami (na vyžiadanie).
Stravovanie:
all inclusive – raňajky, obedy, večere formou bufetových stolov, občerstvenie počas dňa (koláče, sendviče, pizza), čaj, káva, miestne nealkoholické a alkoholické nápoje, čapované pivo a víno, zmrzlina. Možnosť navštíviť tematickú reštauráciu.
Pláž:
piesková s prímesou drobných kamienkov s pozvoľným vstupom do mora a časťou vyhradenou pre plážové športy. Na pláži je all inclusive plážový bar, sprchy aj toalety. Plážové osušky, slnečníky a ležadlá na pláži za poplatok.  
Doprava:
letecká
Typ stravy:
all inclusive
Fakultatívne výlety:


Grécky večer – večer s bohatým programom, tradičnou gréckou kuchyňou a pravou gréckou zábavou s hudbou a tancom.
Plavba ku trom ostrovom – plavba loďou so zastávkami na ostrovoch Plati, Kalymnos a Pserimos. Jedinečný program na každom z ostrovov, vrátane barbeque priamo na palube, kúpania, návštevy továrne na spracovanie špongií a relaxu na pláži.
Sopečný ostrov Nissyros – plavba loďou do prístavu Mandraki a zostup na dno krátera aktívnej sopky Polyvotis. Prehliadka historického kláštora a tradičnej architektúry samotného prístavu Mandraki.
Turecko – plavba do tureckého prístavného mesta Bodrum, prehliadka najväčších atraktivít.
Okruh ostrovom – prehliadka ostrova vrátane pamiatok hlavného mesta Kos (tržnica, archeologické múzeum, mešita, Hippokratov platan, prvá nemocnica Asklepion).

Informácie o krajine a stredisku:


OSTROV KOS, nazývaný tiež Hippokratov ostrov je tretím najväčším ostrovom súostrovia Dodekanéz v Egejskom mori. Jeho dnešná podoba je poznačená vplyvom rôznych kultúr, čoho dôkazom sú ruiny gréckych chrámov a rímskych divadiel, turecké mešity s minaretmi z čias tureckej nadvlády, či stredoveká pevnosť Johanitov. S ostrovom sa najviac spája meno antického lekára Hippokrata považovaného za zakladateľa medicíny, s ktorým sú späté aj najvyhľadávanejšie atrakcie ostrova. Jednou z nich je prvá nemocnica Asklépion zasvätená bohu lekárov Asklépiovi. Na Platanovom námestí v meste Kos si turisti radi posedia pod slávnym stromom platanom, pod ktorým Hippokrates učil svojich žiakov. Hlavné mesto Kos je zároveň strediskom zábavy. Okrem historických pamiatok sa ostrov Kos pýši aj zelenou prírodou, piesočnatými plážami a priezračným morom. Výborným podmienkam sa tešia milovníci najrôznejšie druhy vodných športov. Vďaka svojej neveľkej rozlohe je možné preskúmať tradičné dedinky vo vnútrozemí ako Zia, Pyli, Asfendiou, Kefalos, najkrajšie pláže Paradise Beach a Golden Beach a všetky ďalšie čarovné zákutia ostrova v priebehu jedného dňa.


MASTICHARI

Turistickým ruchom nedotknuté prístavné mestečko na severnom pobreží ostrova ponúka pokojnú dovolenku na krásnych plážach s jemným bielym pieskom. More je tu priezračne modré s občasným výskytom väčších vĺn, ktorým sa tešia hlavne priaznivci surfovania, jachtingu. Neďaleko sa nachádza vodný park Lido s tobogánmi a bazénmi aj pre tých najmenších. Nájdu sa tu obchody so suvenírmi, supermarket, ale hlavne voňavé taverny, kde môžete ochutnať najčerstvejšie rybie špeciality známe po celom ostrove a popritom si vychutnať typickú grécku hudbu. Za zábavou či nákupmi treba vyraziť do 20 km vzdialeného hlavného mesta Kos, kde premávajú pravidelné autobusové linky. Transfer z letiska Antimachia trvá len cca 20 min.

Podobná ponuka TU
Zobraziť na mape (36.8390370000, 27.0654080000)
Zdieľať
Zoznámte sa
Klimatický diagram
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri