Hodnotenie klientov:  8
* * * *
Letecky

Hotel Globales Palmanova Palace

Španielsko - Malorka

Dovolenkový rezort Palmonova Palace vhodný pre všetky vekové kategórie nájdete v stredisku s rovnomenným názvom. Rozmanitá zeleň, široká škála voľnočasových aktivít, či mestečko, kde nie je núdza o množstvo obchodov, reštaurácií, barov.

Poloha:

juhozápadná časť ostrova Mallorca, moderné turistické stredisko priamo nadväzuje na Magaluf, kde nájdete zábavný vodný park Western Park. Dva polostrovy rozdeľujú pobrežie na tri pláže ocenené modrou vlajkou: Playa de Porto Novo, Playa de na Nadala a Playa de Son Maties vzdialené 300 m. Zoologická záhrada a delfinárium Marineland situované 5,5 km od rezortu. Vzdialenosť letiska PMI 27 km.

Hotel:

vstupná hala s recepciou, úschovňa batožiny, Wi-Fi pripojenie, klimatizácia, výťah, terasa, záhrada, vnútorný bazén, vonkajší bazén, ležadlá a slnečníky pri bazéne, detský bazén, kaviareň, bar pri bazéne, lobby bar, snack bar, supermarket, reštaurácia, trezor, mini disko, herňa, animačný program, zmenáreň, požičovňa áut a bicyklov, konferenčná miestnosť, vodný aerobik, joga, stolný tenis, biliard. Pri príchode sa platí vratný depozit.

Izby:

účelne zariadené klimatizované dvojlôžkové izby s možnosťou jednej prístelky a výhľadom na bazén, na more alebo do záhrady zahŕňajú centrálnu klimatizáciu, Wi-Fi pripojenie, TV, telefón, mini chladničku, kúpeľňu so sprchou alebo vaňou, sušič vlasov, balkón, trezor je za poplatok, postieľka na vyžiadanie.

Stravovanie:

polpenzia, all inclusive – raňajky, obedy a večere podávané formou bufetových stolov, lokálne alkoholické a nealkoholické nápoje, ľahký snack podávaný počas dňa v baroch. Počas obeda a večere sa vyžaduje primerané oblečenie.

Pláž:

na výber tri približne rovnako veľké pláže s pozvoľným vstupom do mora, ktoré oddeľujú dva polostrovy, ideálne aj pre deti, či neplavcov. Pláž ocenená modrou vlajkou, pokrytá jemným svetlým pieskom je vzdialená približne 250m od hotela. Ležadlá a slnečníky na pláži sú za poplatok.

Doprava:
letecká
Typ stravy:

polpenzia

Fakultatívne výlety:
Formentor a trh v Alcúdii – celodenný výlet na polostrov Formentor a trhy v mestečku Alcúdia. Návšteva prístavu Port Pollenca odkiaľ sa loďou presunie na pláž Formentor s možnosťou celodenného kúpania. Odtiaľ návšteva najfotografovanejšieho miesta na Malorke, výhliadke Es Colomer.
Marineland - zábavný morský park očarí deti i dospelých. Návštevníkov nadchnú úžasné vystúpenia delfínov, tuleňov a papagájov. 
Okruh ostrovom – celodenný výlet autobusom, loďou i vláčikom, počas ktorého spoznáte mnohé krásne miesta ostrova. Cesta vedie cez vnútrozemie ostrova, cez majestátne hory Sierra de Tramuntana až k západnému pobrežiu Sa Caloba. Odtiaľ sa vydáte loďou do prístavu Sóller, a nostalgickou cestou vláčikom cez pomarančovníkové háje až na predmestie hlavnémo mesta Palmy.
Palma de Mallorca – návšteva hlavného mesta, prehliadka katedrály La Seu, historického centra a prístavu.
Okružná cesta s návštevou dedinky Valldemossa – celodenný výlet loďou i autobusom. Návšteva malebnej dedinky Valldemossy priamo v pohorá Sierra de Tramuntana, ktorú svojim pobytom preslávila známa dvojica F. Chopin a G. Sandová. NA tomto výlete je možnosť ochutnávky miestnych likérov.
Dračia jaskyňa a Manacor
– poldenný výlet do jaskyne Cuevas Drach(Dračia jaskyňa) a mesta Manacor, známeho výrobou umelých malorských perál.
Informácie o ďalších výletoch v CK.
Informácie o krajine a stredisku:
MALORKA
Malorka je najväčším ostrovom Španielskeho kráľovstva a zároveň jedným z mnohých očarujúcich ostrovov Baleárskeho súostrovia. Poloha v Stredozemnom mori jej zaručuje príjemnú klímu počas celého roka. Najväčším a zároveň hlavným mestom Malorky je Palma de Mallorca, ktorá najmä počas letných mesiacov víta tisíce turistov. Lákadlom, ktoré určite musí vidieť každý cestovateľ, je Katedrála Panny Márie z roku 1230, ktorá je jednou z najväčších katedrál v Európe. Taktiež Castel de Bellver týčiaci sa nad mestom ponúka nádherné výhľady na zelené, malebné uličky, v ktorých by sa nejeden dovolenkár rád stratil. Na Malorke sa dá vidieť a zažiť takmer všetko. Počnúc nádhernými plážami so zlatistým pieskom prechádzajúcim do skalnatých pobreží, cez historickú časť hlavného mesta, delfinárium, či nádherné jaskyne vzniknuté prírodným spôsobom (vrásnením), až po rušné centrá letovísk, ktoré sa vyznačujú nikdy sa nekončiacou zábavou. Vo všetkých častiach ostrova sa však stretnete s povestnou ,,maňanou“ miestneho obyvateľstva, ktoré vám pripraví tú najchutnejšiu večeru z lokálnych surovín a vaša dovolenka sa tak stane dokonalým časom pre odpočinok tela a načerpanie síl do ďalších dní. Letecké zájazdy sú realizované z Bratislavy aj Viedne na letisko v Palma de Mallorca. 
PALMA NOVA
 je prázdninové letovisko v juhozápadnej časti baleárskeho ostrova Malorka. Krásne pláže s jemným pieskom obdivujú prevažne anglicky hovoriaci turisti. Nájdete tu množstvo barov, reštaurácii a bohatý nočný život, ktorý sa končí až nadránom. V oblasti Palma Novy sa nachádzajú dve pláže - Platja des Carregador a Platja Son Maties, ktoré spája dlhá plážová promenáda s reštauráciami, obchodmi a barmi. Obe pláže sú veľmi vhodné pre rodiny s deťmi vďaka krištáľovo čistej vode a bielemu piesku. Časť je dokonca prispôsobená pre handicapovaných a zdravotne postihnuté osoby. Za poplatok sú k dispozícii slnečníky a ležadlá. Okrem toho tu nájdete malú zátoku Son Caliu, ktorá vás iste okúzli svojím jemným pieskom a čistou vodou. 
Zobraziť na mape (39.5232650000, 2.5347290000)
Zdieľať
Zoznámte sa
Klimatický diagram
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri