Hodnotenie klientov:  8.6
Kombinovaná

Albánsko a Čierna Hora kombi

ALBÁNSKO, ČIERNA HORA

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Rýchly popis:

Turistami menej vyhľadávané lokality, ktoré ale rozhodne majú čo ponúknuť. Cez brehy Kotorského zálivu, starobylé „mesto olív“ Bar, turecké kúpele, archeologické nálezisko Apollonia, až po „mesto tisícich okien“ a „mesto tisícich schodov.“ Nádherný zážitok je zaručený.

Ubytovanie: 5x v hoteli

Stravovanie: 5x raňajky


Herceg Novi - Perast - Cetinje - Bar - pevnosť Rozafa - Krujë  - Durrës - Apollonia - Berat - Gjirokastra - Përmet - Tirana


Čierna Hora: COVID-19 PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Albánsko: COVID-19 PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Doprava:
kombinovaná - letecká a autobusová
Program zájazdu:

1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, transfer cez Maďarsko, Chorvátsko, príchod do starobylého mesta Herceg Novi, ubytovanie.

2. deň – raňajky, presun do malebného historického mestečka Perast na brehu Kotorského zálivu, ktoré chránia majestátne vápencové útesy. Prehliadka historického centra s typickou mediteránskou architektúrou. Plavba loďou na neďaleký, legendami opradený ostrov Gospa od Škrpelja s barokovým mariánskym kostolom. Pokračovanie do historického mesta Cetinje, ktoré bolo stáročia hlavným mestom Čiernej Hory. Návšteva zámku kráľa Nikolu nachádzajúcom sa na hlavnom námestí, v súčasnosti je sídlom Štátneho múzea Čiernej Hory. K najzaujímavejším budovám mesta patrí cetinjský kláštor, v ktorom sídlila prvá tlačiareň v krajine. Presun do prístavného mesta Bar, ubytovanie a nocľah.

3. deň – raňajky, prehliadka starého mesta Bar, prezývaného ako „Mesto olív“, kde stále cítiť stredovekú atmosféru. Kedysi veľké a významné mesto s mohutnými hradbami ostalo po ničivom zemetrasení opustené. Po prechode do Albánska zastávka v pevnosti Rozafa, s ktorou je spojená legenda o dievčati Rozafe, zamurovanej v hradbách. Pevnosť poskytuje výhľad na Skadarské jazero, mesto Skadar a pohorie Prokletije. Popoludní zastávka v starobylom meste Krujë, rodisku národného hrdinu George Kastriotiho Skanderberga. V minulosti známe vďaka tureckým kúpeľom, v súčasnosti kvôli hradu a historickému orientálnemu trhu s typickými drevenými obchodíkmi. Večer ubytovanie na Dračskej riviere.

4. deň – raňajky, presun do archeologického parku Apollonia, prehliadka kedysi slávneho mesta, ktoré dosiahlo svoj zenit v 4. – 3. st. pred n. l. Presun do Beratu – 2400 rokov starého mesta, známeho aj ako „Mesto tisícich okien“ kvôli nezvyčajným oknám vsadeným do fasád na domoch s typicky červenými strechami. Berat je takmer dokonale zachované úžasné pôvodné osmanské mesto, nad ktorým sa týči stredoveká pevnosť Kalaja, v ktorej sa nachádza niekoľko byzantských kostolov a ruiny mešít. Stará turecká časť je zapísaná v dedičstve UNESCO. Popoludní presun do Gjirokastry. Ubytovanie a nocľah.

5. deň – raňajky, prehliadka kamenného mesta Gjirokastry, známeho aj ako „Mesto tisícich schodov“. Návšteva pevnosti zo 4. st., múzea zbraní a starého bazáru s typickými obchodíkmi. Pokračovanie do kúpeľného mesta Përmet známeho krásou okolitej prírody a svojimi sírnatými horúcimi prameňmi. Možnosť kúpania v termálnych vodách. V podvečerných hodinách príchod do hlavného mesta krajiny Tirany, so stopami tureckej, gréckej aj sovietskej architektúry. Prechádzka mestom s prehliadkou Skanderbergovho námestia s jeho sochou, hodinovou vežou a jednou z najkrajších mešít v Albánsku – Ethem Beyovou mešitou zo 17. st. Ubytovanie a nocľah.

6. deň – individuálne voľno a odlet z Tirany do Bratislavy.


Poznámka: septembrový termín je organizovaný v opačnom poradí.

V cene je zahrnuté:
kombinovaná doprava podľa programu, 5x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 95 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc), hygienický a bezpečnostný príplatok 15 EUR/os., palivový príplatok 20 EUR/os. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia COVID) KOMFORT 3,50 EUR/os./deň alebo PLUS 4,50 EUR/os./deň, orientačná cena vstupov 25 EUR + 2 500 ALL/os. (platba na mieste v miestnej mene). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 155 EUR/5 nocí, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 150 EUR. Nástupné miesta: jednosmerný zvoz BA bez príplatku, NR, TT - 3 EUR, NZ, KN, TO, PN, PE - 6 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 8 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 9 EUR.
Podobná ponuka TU
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento