Hodnotenie klientov:  9,7
Autobusom

Škótsky okruh


V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Rýchly popis:

Severu Spojeného kráľovstva dominuje panenská príroda s jazerami ako Loch Ness, gotické kostoly, ktoré sa dostali aj do príbehov Dana Browna, všade vládne dobrá nálada aj vďaka výrobe miestnej špeciality - whiskey, či nádherné mestá s jedinečnou architektúrou, ako Ediburgh, Glasgow, či Urquhart.


Ubytovanie: 4x v hoteli, 2x v kajute na lodnom trajekte

Stravovanie: 4x raňajky

 

Newcastle upon Thyne - Melrose Abbey - Edinburgh - Stirling - Cawdor - Loch Ness - Glasgow - Amsterdam


Británia: COVID-19 PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Holandsko: COVID-19 PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Doprava:
autobusová
Program zájazdu:

1. deň – odchod zo Slovenska v neskorých večerných hodinách.

2. deň – tranzit do Holandska a vo večerných hodinách nalodenie na trajekt v prístave Ijmuiden pri Amsterdame. Ubytovanie v lodných kajutách, plavba do Newcastle.

3. deň – ráno vylodenie v prístave Newcastle, návšteva historického centra mesta Grainger Town, katedrály sv. Nicholasa a hradu Castle Keep. Krátka zastávka pri pozostatkoch Hadriánovho valu – 2 000 rokov starého rímskeho opevnenia vybudovaného Rimanmi na ochranu rímskej ríše. Popoludní prehliadka opátstva Melrose z 12. st. - jedného z najbohatších opátstiev Škótska. Ubytovanie v hoteli.

4. deň – raňajky, prehliadka Rosslynskej kaplnky ležiacej na nultom poludníku, známej z knihy Dana Browna Da Vinciho kód. Presun do Edinburghu, celodenná prehliadka hlavného mesta Škótska a jeho najvýznamnejších pamiatok: Edinburghský hrad s expozíciou korunovačných klenotov škótskych kráľov, prechádzka ulicou Royal Mile okolo katedrály St. Giles k palácu Holyrood, ktorý je oficiálnym kráľovským sídlom. Večer ubytovanie.

5. deň – raňajky, presun do Stirlingu – symbolu škótskej nezávislosti, prehliadka stredovekého mesta a hradu, s ktorým sú spojené mená najslávnejších škótskych osobností ako William Wallace a Mary Stuart – kráľovná Škótska. Zastávka spojená s návštevou tradičnej škótskej pálenice (ochutnávka pravej škótskej whiskey), večer presun do hotela, ubytovanie.

6. deň – raňajky, návšteva hradu Cawdor – stredoveký hrad literárne spojený so Shakespearovou tragédiou Macbeth. Cesta späť popri slávnom jazere Loch Ness s jeho ne/existujúcou príšerou Nessie, prehliadka návštevníckeho centra. Krátka zastávka pri ruinách hradu Urquhart – jedného z najväčších stredovekých hradov týčiacich sa nad jazerom Loch Ness, odkiaľ bola údajne najčastejšie spozorovaná lochnesská príšera. Večer transfer a ubytovanie neďaleko Glasgowa.

7. deň – raňajky, poldenná prehliadka Glasgowa, najväčšieho mesta Škótska, známeho svojou viktoriánskou architektúrou, najkrajšou gotickou katedrálou v Škótsku (St. Mungo´s Cathedral) a viktoriánskym cintorínom (Glasgow Necropolis). Prehliadka námestia George Square so sochami významných osobností Škótska. V obedňajších hodinách presun do Newcastle upon Tyne, vo večerných hodinách nalodenie na trajekt, ubytovanie v lodných kajutách a plavba do Holandska.

8. deň – ráno vylodenie v prístave Ijmuiden, krátky presun a celodenná prehliadka Amsterdamu. Odchod v neskorých večerných hodinách a následne tranzit na Slovensko.

9. deň – príchod na Slovensko popoludní.

V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 4x ubytovanie v 2*+/3* hoteli s raňajkami, 2x ubytovanie v lodnej kajute na trajekte, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc), hygienický a bezpečnostný príplatok 10 EUR/os. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia COVID) KOMFORT 3,50 EUR/os./deň alebo PLUS 4,50 EUR/os./deň, orientačná cena vstupov 120 GBP/141 EUR/os. (platba na mieste v miestnej mene). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 350 EUR/6 nocí, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 150 EUR. Nástupné miesta: BA – bez príplatku, NR, TT - 5 EUR, NZ, KN, TO, PN, PE - 11 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 14 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 16 EUR, KE, PO, PP, LM, RK- 20 EUR. Upozornenie: v termíne 07.07. - 15.07. nebudú nástupné miesta  KE, PO, PP, LM, RK.
Podobná ponuka TU
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento