Hodnotenie klientov:  10
* * *
Letecky

Checkin Blanes

Španielsko - Costa Brava - Blanes

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU

Obľúbený hotel ponúka ubytovanie v harmonickom prostredí upravenej záhrady blízko centra strediska Blanes. Toto stredisko je dlhodobo považované za rodinne orientované stredisko.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY


Poloha:
cca 70 m od rozľahlej piesočnatej pláže Platja de s´Abanell a približne 300 m od centra strediska Blanes, kam sa dostanete príjemnou prechádzkou po pobrežnej promenáde. Hotel je vzdialený asi 45 km od Girony a 70 km od Barcelony.
Hotel:
vstupná hala s recepciou, reštaurácia, hotelový bar, TV miestnosť, herňa (za poplatok), udržiavaná záhrada, minigolf, 2 vonkajšie bazény, vírivka, bar pri bazéne, detský kútik, animácie, Wi-Fi pripojenie v priestoroch baru zdarma.
Izby:
príjemne zariadené izby v stredomorských tónoch s možnosťou jednej prístelky sú vybavené kúpeľnou, sociálnym zariadením, sušičom na vlasy, klimatizáciou, SAT TV a balkónom. Trezor je na vyžiadanie a za poplatok na mieste. Izby s možnosťou dvoch prísteliek sú na vyžiadanie.
Stravovanie:
polpenzia (raňajky a večere) formou pestrých a kvalitných bufetových stolov. Možnosť doobjednať si plnú penziu za príplatok.
Pláž:
krásna dlhá piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora. Plážový servis je za poplatok, sprchy na pláži zdarma. Pláž lemuje promenáda ideálna pre milovníkov cyklistiky alebo romantických večerných prechádzok.
Doprava:

letecká

Typ stravy:
polpenzia
Fakultatívne výlety:

Večerná Barcelona s fontánami
- orientačná cena dospelí 42 €, deti do 12 r. 29 €, návšteva najznámejších atrakcií architekta A. Gaudího spojená s predstavením hudby a farebných svetiel pri Barcelonských fontánach.
Kláštor Montserrat
- orientačná cena dospelí 42 €, deti do 12 r. 29 €, návšteva najvýznamnejšieho pútnického miesta Katalánska v srdci národného parku.
Andorra
- orientačná cena dospelí 65 €, deti do 12 r. 55 €, návšteva malebného štátu v panenskej prírode Pyrenejí spojená s nádhernými výhľadmi a lacnými nákupmi bez colných poplatkov.
Girona
- orientačná cena dospelí 32 €, deti do 12 r. 20 €, romantické starobylé mesto s jedinečnou architektúrou a gotickou katedrálou.
Water World
- orientačná cena dospelí 35 €, deti do 120 cm 20 €, akvapark pre deti aj dospelých so širokou ponukou gigantických toboganov.
Marineland
- orientačná cena dospelí 31 €, deti do 10 r. 21 €, očarujúci vodný svet s mnohými bazénmi, toboganmi a malou ZOO. Informácie o ďalších výletoch v CK.

Výlet loďou po pobreží (podľa trasy)
- orientačná cena dospelí od31 €, deti do 10 r. 21 €. Informácie o ďalších výletoch v CK.

Informácie o krajine a stredisku:

ŠPANIELSKO

Španielske kráľovstvo leží v juhozápadnej časti Európy na Pyrenejskom polostrove, pobrežie má celkovú dĺžku 4 964 km. Je to turistická veľmoc, do ktorej ročne zavíta takmer 80 miliónov návštevníkov. Známe a navštevované veľkomestá sú Madrid, Barcelona a Valencia. Španielsko je známe bohatou a kvalitnou stravou pre náročných klientov, vynikajúcim červeným vínom, historickými budovami, pamiatkami, zlatistými pieskovými plážami, temperamentným a zhovorčivým domácim obyvateľstvom užívajúcim si stabilné slnečné počasie a teplé letné noci v tanečnom rytme flamenca. Letecké zájazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy na letisko v Barcelone.

COSTA BRAVA A COSTA DEL MARESME

Významná časť turistov z celej Európy mieri v lete práve na Costa Brava – na najbližšie španielske pláže. Zálivy s plážami s hrubozrnným zlatistým pieskom striedajú skalnaté útesy s turistickými chodníčkami s výhľadom na pobrežie Costa Brava. Morské pobrežie pokračuje smerom na juh pod názvom Costa del Maresme a označuje sa ním oblasť, ktorá leží asi 30 km severne od Barcelony až po Blanes, ktorým začína Costa Brava. Táto časť pobrežia sa vyznačuje dlhými a širokými piesočnatými plážami, lemovanými rýchlodráhou, ktorá spája stredomorské pobrežie s vábivou a kozmopolitnou Barcelonou, pýšiacou sa množstvom kultúrnych a zábavných podnikov, obchodov a športových centier.

BLANES

Jedno z najkrajších miest ležiacich v strednej časti Costa Bravy. Pokojná atmosféra kúpeľného mesta so starým rybárskym prístavom, hradom sv. Jána a stredovekými strážnymi vežami predurčila, aby sa stalo obľúbeným výletným miestom a cieľom mnohých turistov. Stredisko láka aj svojimi krásnymi botanickými záhradami Mar a Mutra. Nachádzajú sa tu krásne piesočnaté pláže.

Podobná ponuka TU
Zobraziť na mape (41.6620776647, 2.7816569767)
Zdieľať
Zoznámte sa
Klimatický diagram
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento