Hodnotenie klientov:  8,7
Letecky

Kyjev a Černobyľ

UKRAJINA - Kyjev

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Rýchly popis:
Ubytovanie: 4 x v hoteli

Stravovanie: 4 x kontinentálne raňajky


Kyjev - Černobyľ - Pripiať - Pervomajsk

Doprava:
letecká
Program zájazdu:

  1. deň – odlet z Bratislavy, podvečerný prílet do ukrajinského hlavného mesta Kyjev , transfer do hotela, ubytovanie a nocľah.

2. deň – raňajky, prehliadka mesta zahrnujúca najkrajšie stavby mesta - Kyjevsko-pečerskú lavru , ktorá ja zasvätená Zosnutiu presvätej Bohorodičky. Pôvodne jaskynný komplex, z čoho pochádza aj dnešný názov pečerská - jaskynná, je dnes rozsiahlym pravoslávnym komplexom, ktorý je zapísaný na zozname UNESCO. Kostol sv. Sofie (UNESCO), kostol Sv. Mikuláša, socha „Rodina-mať“, vyššia ako slávnejšia Socha slobody, odkiaľ sa naskytá nádherný výhľad na mesto. Prechádzka najkratšou hlavnou ulicou v Európe, preslávený Horodeckého dom , pomenovaný po samotnom autorovi, ktorý si svojim štýlom vyslúžil prirovnanie k slávnejšiemu španielskemu architektovi A. Gaudímu, počas prehliadky možnosť ochutnať ukrajinské „salo“ na najstaršom mieste v Kyjeve. Návrat do hotela, nocľah.

3. deň – raňajky, celodenný výlet s obedom do oblasti Černobyľskej zóny a mesta Pripiať . Unikátna atmosféra komunizmu z nedávnej minulosti, doprava retro vozidlami UAZ-om, Volgou či Ladou, ktoré si záujemcovia môžu zašoférovať. Presun do mesta Pripiať, ktoré bolo pred viac ako tridsiatimi rokmi mestom mladých, prevažne pracovníkov černobyľskej elektrárne. V dôsledku havárie bolo evakuované a dnes toto 50 tisícové mesto zíva prázdnotou a zmenilo sa na mesto duchov. Návšteva neslávne známej elektrárne a vstup do všetkých troch bezpečnostných zón. Prekvapivé fakty a príbehy otvárajú dvere do doby, kedy bol svet len krôčik od nukleárnej kataklizmy. Návrat do hotela, nocľah.

4. deň – raňajky, návšteva múzea rakiet neďaleko mesta Pervomajsk , ktoré pôvodne slúžilo ako skutočná raketová základňa a zariadenia v jeho priestoroch sú autentické . Ide o jedinú jadrovú raketovú základňu otvorenú pre verejnosť. Počas prevádzky bola základňa strategickým štartovacím bodom pre rakety, ktoré mohli dosiahnuť ciele až do vzdialenosti 16 000 km s presnosťou až na 500 metrov. Hlavnou atrakciou je cesta do podzemia, do hĺbky 40 metrov, priamo do riadiacej miestnosti odpaľovania rakiet. Návrat do hotela v Kyjeve.

5. deň – raňajky, transfer na letisko v dopoludňajších hodinách.

V cene je zahrnuté:

4 x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, 2 x obed , letecká doprava Bratislava – Kyjev - Bratislava, transfer letisko - hotel - letisko, sprievodcu CK, autokarová doprava počas 3. a 4. dňa, prehliadky podľa programu vrátane vstupov.

V cene nie je zahrnuté:

Povinné príplatky: servisné poplatky 175 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc.) Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 110 EUR/4 noci v hoteli. Upozornenie: na Ukrajinu je potrebný cestovný pas.

Podobná ponuka TU
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri