Hodnotenie klientov:  8.8
Autobusom

Morava

ČESKO - Južná Morava
Rýchly popis:

Ubytovanie: 2 x v hoteli

Stravovanie: 2 x kontinentálne raňajky


Lednice - Valtice - Priepasť Macocha - Slavkov u Brna - Brno - Znojmo - Mikulov

Doprava:
autobusová
Program zájazdu:

1. deň – odchod zo SR v ranných hodinách do Lednicko – valtického areálu zapísaného na zozname Svetového dedičstva UNESCO. Prehliadka sídla  Lichtensteinovcov – zámok Lednice, obklopený francúzskou záhradou a rozľahlým parkom, skrývajúcim niekoľko architektonických skvostov, medzi inými známy Minaret v maurskom slohu. Zaujímavosťou je aj miestna technická pamiatka – zámocký palmový skleník s množstvom tropických a subtropických rastlín kvitnúcich po celý rok. V poobedných hodinách presun do Valtíc – prehliadka barokového zámku s kaplnkou a kostolom Nanebovzatia Panny Márie, ochutnávka miestnych vín v romantických priestoroch zámockých pivníc. Večer ubytovanie v hoteli.

2. deň – raňajky, presun do Moravského krasu patriaceho medzi najvýznamnejšie krasové oblasti v strednej Európe. Prehliadka komplexu   Punkevních jaskýň, ktoré sú súčasťou najdlhšieho jaskynného systému v ČR. Možnosť plavby na loďkách podzemnou riečkou Punkvou spájajúcou jaskyne s legendami opradenou priepasťou Macocha, ktorá vznikla zrútením mohutných jaskynných priestorov. Výstup lanovkou k hornému okraju 138 m hlbokej priepasti, pohľad do jej hlbín z vyhliadkových mostíkov. Presun do mestečka Slavkov u Brna, ktoré sa dostalo do povedomia vďaka Bitke troch  cisárov - prehliadka barokového zámku. Návšteva Brna, ktorého dominantou je už viac ako sedem storočí hrad Špilberg týčiaci sa nad mestom, prehliadka centra mesta - chrám Sv. Petra a Pavla s románsko-gotickou kryptou, Stará radnica, Brnenský orloj, návšteva unikátnej kostnice kostola Sv. Jakuba – po parížskej druhá najväčšia kostnica v Európe. Večer ubytovanie v hoteli.

3. deň – raňajky, návšteva Znojma - mesto s kráľovskou povesťou vypínajúce sa nad riekou Dyjou. Prehliadka historického centra obklopeného  stredovekými hradbami - krivoľaké uličky starého mesta, Znojemský hrad – miesto, kde sa začala písať znojemská história, rotunda Panny Márie a Sv. Kataríny postavená v románskom slohu, Znojemské podzemie - prechádzka labyrintom chodieb a pivníc tiahnucich sa popod domy a ulice  centra, miestami až v 4 úrovniach – najväčší systém podzemných chodieb v Čechách, ktorého vznik sa datuje do 14. st. Poobede presun do vinohradmi obklopeného mestečka Mikulov, ktorého dominantou je barokový zámok s najrozsiahlejšou tuzemskou expozíciou vinárstva a vinohradníctva, stojaci na skalnatom útese. Prechádzka po historickom centre - Sgrafitový dom  U rytierov, Dietrichsteinská hrobka v bývalom kostole Sv. Anny na hlavnom námestí, individuálne voľno, čas na ochutnanie miestnych špecialít či výborných moravských bielych vín. V podvečerných hodinách odchod späť  na Slovensko.

Cena zahŕňa:
doprava luxusným autokarom, 2 x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
Cena nezahŕňa:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2,- EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 55,- EUR/2 noci, miestenka 7,- EUR, príplatok za dvojsedadlo 50,- EUR. Nástupné miesta: NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 8,- EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 10,- EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 12,- EUR.
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri