Hodnotenie klientov:  7.5
Autobusom

Kroměříž a Flora Olomouc

ČESKO - Moravská oblasť
VYPREDANÉ

TÁTO KAPACITA NIE JE ZATIAĽ K DISPOZÍCII
Rýchly popis:
Ubytovanie:  2 x v hoteli

Stravovanie:  2 x kontinentálne raňajky


Velké Losiny - Olomouc - Šternberk - Zbrašová aragonitová jaskyňa - Rožňov pod Radhoštěm - Štemberská Trúba - Kroměříž

Doprava:
autobusová
Program zájazdu:

1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, prvou zastávkou je štátny zámok Velké Losiny, rytierska sála, obrazáreň, osemboká 6 podlažná veža so zámockými hodinami. Návšteva termálneho parku Velké Losiny, kde sa počas 3 hodín budete môcť vyšantiť v 9 termálnych bazénoch a oddýchnuť si v rôznych saunách. Ubytovanie a nocľah.

2. deň – po raňajkách odchod do mestečka Olomouc a návšteva kvetinovej výstavy Flora Olomouc. Krátka prehliadka mesta Olomouc. Poslednou zastávkou dňa bude štátny hrad Šternberk, ktorý bol pôvodne stredovekým sídlom. Hrad je miestom konania historických, kultúrnych a spoločenských akcií pre všetky vekové kategórie. Ubytovanie a nocľah.

3. deň – raňajky, presun do Zbrašovskej aragonitovej jaskyne (odporúčame teplejšie športové oblečenie), ktorá leží v údolí rieky kúpeľného mestečka Teplice nad Bečvou. Ide o jedinečný jaskynný systém európskeho významu, unikát tvorí minerál aragonit, raftové stalagmity a povlaky pripomínajúce šišky. Neďaleko sa nachádza najhlbšie zatopená priepasť, ktorej suchá časť má hĺbku 69,5 m. Pokračovanie do valašského skanzenu Rožnov pod Radhoštěm, kde sú drevené domčeky, hospodárske budovy, salaše, stajne a veterný mlyn. Krátka zastávka v Štramberskej Trúbe - zrúcanina hradu. Ubytovanie a nocľah.

4. deň – raňajky, návšteva zámku Kroměříž a Květnej zahrady - arcibiskupský zámok a záhrady patria medzi popredné moravské pamiatky, zapísané v zozname UNESCO. Kvetná záhrada sa rozkladá na okraji centra mesta a delí sa na dve polovice, severnú a južnú časť. Centrálny priestor tvorí kupolovitá osemboká budova letohrádku Rotunda. Priestor Kvetnej záhrady dopĺňajú dve dominantné fontány – Levia a Tritónov. Pokračovanie v ceste na Slovensko, príchod domov vo večerných hodinách.

V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 3 x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc), palivový príplatok 6 EUR. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/ os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 85 EUR/3 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 50 EUR. Nástupné miesta: NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 8 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 11 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 13 EUR.
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri