Hodnotenie klientov:  8.9
Autobusom

Rozkvitnutá baroková Morava

ČESKO - Moravská oblasť

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Rýchly popis:

Ubytovanie: 3x v hoteli

Strava: 3x raňajky


Velké Losiny - Olomouc - Šternberk - Zbrašová aragonitová jaskyňa - Rožňov pod Radhoštěm - Štemberská Trúba - Kroměříž

Doprava:
autobusová
Program zájazdu:

1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, prvou zastávkou je štátny zámok Velké Losiny, rytierska sála, obrazáreň, osemboká 6 podlažná veža so zámockými hodinami. Návšteva termálneho parku Velké Losiny s možnosťou vyšantiť sa v 9 termálnych bazénoch a oddychu v rôznych saunách. Ubytovanie a nocľah.

2. deň – po raňajkách odchod do historického mesta Olomouc, fakultatívna návšteva kvetinovej výstavy Flora Olomouc alebo prehliadka historického centra mesta (UNESCO) so sprievodcom a individuálne voľno. Poslednou zastávkou dňa je štátny hrad Šternberk, ktorý bol pôvodne stredovekým sídlom. Hrad je miestom konania historických, kultúrnych a spoločenských akcií pre všetky vekové kategórie. Ubytovanie a nocľah.

3. deň – raňajky, presun do Zbrašovskej aragonitovej jaskyne (odporúčame teplejšie športové oblečenie), ktorá leží v údolí rieky kúpeľného mestečka Teplice nad Bečvou. Ide o jedinečný jaskynný systém európskeho významu, unikát tvorí minerál aragonit, raftové stalagmity a povlaky pripomínajúce šišky. Neďaleko sa nachádza najhlbšie zatopená priepasť, ktorej suchá časť má hĺbku 69,5 m. Pokračovanie do valašského skanzenu Rožnov pod Radhoštěm, kde sú drevené domčeky, hospodárske budovy, salaše, stajne a veterný mlyn. Krátka zastávka v Štramberskej Trúbe - zrúcanina hradu. Ubytovanie a nocľah.

4. deň – raňajky, návšteva zámku Kroměříž a Květnej zahrady – arcibiskupský zámok a záhrady patria medzi popredné moravské pamiatky, zapísané v zozname UNESCO. Kvetná záhrada sa rozkladá na okraji centra mesta a delí sa na dve polovice, severnú a južnú časť. Centrálny priestor tvorí kupolovitá osemboká budova letohrádku Rotunda. Priestor Kvetnej záhrady dopĺňajú dve dominantné fontány – Levia a Tritónov. Pokračovanie v ceste na Slovensko, príchod vo večerných hodinách.

V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 3x ubytovanie v hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:
pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/ os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,80 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,50 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 85 EUR/3 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 50 EUR. Nástupné miesta: NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 10 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 13 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 15 EUR.
Podobná ponuka TU
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento