Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute

Albánsko a Ohridské jazero let

Letecky
cena za osobu od
1 033 €
8.6
Kalkulovať
Popis
Rýchly popis
-

Od severu až po juh Albánska, od antických archeologických parkov až po moderné štvrte Tirany. Ozdobou programu je deň strávený pri brehoch severomacedónskeho Ohridského jazera.


Ubytovanie: 5x v hoteli

Stravovanie: 5x raňajky

 

Tirana - Durrës - Apollonia - Vlorë - Himarë - Porto Palermo - Sarandë - Butrint - pláž Ksamil - Syri i Kalter - Gjirokastra - Berat - Ohrid -Ohridské jazero


Albánsko: PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Severné Macedónsko: PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Doprava
-
letecká
Program zájazdu
-

1. deň – odlet do Tirany, hlavného mesta Albánska, so stopami tureckej, gréckej aj sovietskej architektúry. Prehliadka centra mesta a jeho najzaujímavejších pamiatok a lokalít, medzi ktoré patria Skanderbegovo námestie s jeho sochou, mešita Et´hem Bey zo 17. storočia, či Pyramída – bývalé múzeum odkazu Envera Hodžu je dnes Medzinárodným kultúrnym centrom Pjetër Arbonori. Prechádzka mestskou štvrťou Blloku, ktorá bola kedysi vyhradená pre prominentných funkcionárov komunistickej strany a dnes je zelenou oázou plnou štýlových kaviarní, luxusných barov, trendových reštaurácií, ale aj butikov svetových značiek. Tradičný obed. Presun na pobrežie do mestečka Durrës, ktoré je nielen známym letoviskom, ale aj najvýznamnejším prístavom krajiny. Prehliadka najväčšieho amfiteátra na balkánskom polostrove. Ubytovanie a nocľah.

2. deň – raňajky, presun do archeologického parku Apollonia (UNESCO). Artemisin chrám, antický Odeon, Víťazný oblúk – tieto, ale aj pozostatky ďalších významných častí mesta dnes symbolizujú kedysi slávny antický prístav, ktorý dosiahol svoj zenit v 4.-3. storočí pred našim letopočtom. Pokračovanie do Vlorë, mesta známeho už v 4. storočí pred naším letopočtom pod menom Aulona, rodného mesta hnutia za národnú nezávislosť. Návšteva Námestia vlajky s pamätníkom nezávislosti, mešity Muradie, vybudovanej architektom Mimarom Sinanim, ktorý stojí aj za zrodom Sulejmanovej mešity v Istanbule. Popoludňajší presun k prímorským mestečkám HimarëPorto Palermo. Prehliadka hradu v Porto Palermo, ktorý dal vybudovať slávny Ali Paša Tepelena, známy aj ako Lev z Janiny. V prípade časových možností kúpanie. Ubytovanie a nocľah v hoteli v Sarandë.

3. deň – raňajky, návšteva Národného archeologického parku Butrint (UNESCO), na území ktorého je dochovaná história dávneho praveku, gréckej a rímskej antiky ale aj byzantskej či benátskej okupácie. Atmosféru dotvára stredomorská prírodná scenéria. Voľný čas na relax a oddych na idylickej pláži Ksamil. Zastávka na hrade Lekursi týčiacom sa nad mestom Sarandë. Návrat do hotela.

4. deň – raňajky, zastávka pri prírodnom fenoméne Syri i Kalter – Modrom oku, ktorý je prameňom rieky Bistricë. Pokračovanie do „Mesta tisícich schodov“ Gjirokastra. Návšteva domu Skenduli, ktorý je dnes opätovne vo vlastníctve rovnomennej rodiny a je najkrajším príkladom miestnej architektúry. Prechádzka starým bazárom s typickými obchodíkmi a tradičný obed v miestnej reštaurácii. Popoludňajší presun do Beratu - 2400 rokov starého mesta, známeho aj ako “Mesto tisícich okien” kvôli nezvyčajným oknám vsadeným do fasád na domoch s typicky červenými strechami. Berat je takmer dokonale zachované úžasné pôvodné osmanské mesto, nad ktorým sa týči stredoveká pevnosť Kalaja, v ktorej sa nachádza niekoľko byzantských kostolov a ruiny mešít. Stará turecká časť je zapísaná v dedičstve UNESCO. Nocľah.

5. deň – raňajky, prehliadka severomacedónskeho mesta Ochrid (UNESCO) - amfiteáter z rímskeho obdobia, dodnes používaný pri divadelných a hudobných predstaveniach, Samuilova pevnosť, Kostol sv. Sofie vyzdobený unikátnymi freskami, Kostol sv. Jovana Kaneo postavený na skalnom výbežku pri Ochridskom jazere s nádherným panoramatickým výhľadom. Individuálne voľno na obed, relax a kúpanie. Ubytovanie a nocľah.

6. deň – raňajky, transfer do Krujë, rodiska národného hrdinu George Kastriotiho Skanderbega, ktorý v 15. st. úspešne bránil mesto pred nájazdmi osmanských Turkov. Dodnes sa zachovala pevnosť vybudovaná ešte v 5.- 6. storočí a stredoveký bazár vedúci k tejto pevnosti. Obed. Popoludňajšie individuálne voľno a transfer na letisko v Tirane, odlet do Viedne.

     
V cene je zahrnuté
-
5x ubytovanie v 3*-4* hoteli s raňajkami, 3x tradičný obed, letecká doprava Viedeň - Tirana - Viedeň, 1x podpalubná batožina 20 kg/os., transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas okruhu, sprievodca CK, miestny sprievodca, prehliadky podľa programu s vybranými vstupmi v cene.
V cene nie je zahrnuté
-
Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 220 EUR/5 nocí, prepitné pre miestneho sprievodcu a vodiča 50 EUR/os. (platba na mieste). Upozornenie: na vstup do Albánska a Sev. Macedónska je potrebný cestovný doklad (pas/OP) platný min. 3 mesiace (resp. 90 dní) od vstupu do krajiny. Batožinové limity: v prípade zmeny leteckej spoločnosti si CK vyhradzuje právo na ich zmenu.
Termíny a ceny Kalkulácia
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Naši partneri