Hodnotenie klientov:  7.5
Autobusom

Nemecko - Lipsko, Postupim, Berlín

Rýchly popis:

Ubytovanie: 3 x v hoteli

Stravovanie: 3 x kontinentálne raňajky


Lipsko - Postupim - Berlín

Doprava:
autobusová
Program zájazdu:

1. deň – odchod zo SR v skorých ranných hodinách, v popoludňajších hodinách príchod do historického Lipska, ktorého názov pochádza zo slovanského slova lipa – Lipzk. Mesto založené Slovanmi je dnes hlavným centrom Saska. Zelené mesto obklopené množstvom jazier, s druhou najväčšou univerzitou v Nemecku a bohatou hudobnou históriou. V meste žili velikáni ako J. S. Bach, narodil sa tu R. Wagner a v meste vyštudoval právo aj spisovateľ J. W. Goethe. Prehliadka mesta - historické centrum, radnica, kostol  sv. Mikuláša, kostol sv. Tomáša. Lipsko sa môže hrdiť najmladším múzeom v Nemecku ale aj najstaršou kaviarňou v Nemecku, Európe a pravdepodobne na celom svete. Najstaršia a v súčasnosti stále fungujúca kaviareň „U arabského kávovníka“ je spojená s múzeom kávy, jediným svojho druhu na európskom kontinente. Individuálne voľno, vo  večerných hodinách odchod smerom do Berlína, ubytovanie a nocľah.

2. deň – raňajky, dopoludnia návšteva blízkeho mesta Postupim (Potsdam). Hlavné mesto Brandeburska sa nachádza iba 25 km od Berlína a nazýva sa aj mestom zámkov a záhrad. Komplex palácov a parkov – nazývaný aj pruské Versailles – architektonické majstrovské dielo, je zaradené do svetového dedičstva UNESCO. Zámok a park Sanssouci - bývalé obľúbené letné sídlo nemeckej cisárskej rodiny a miesto, kde skonal a je pochovaný Fridrich II. Zámok Cecilienhof - napodobenina anglického domčeku, ktorý bol v auguste 1945 vybraný ako miesto podpisu Postupimskej dohody. Oranžéria, inšpirovaná rímskou vilou Medici. V popoludňajších hodinách presun do hlavného mesta Berlína. Vstup na najvyššiu stavbu Nemecka - televíznu vežu na námestí Alexanderplatz s vyhliadkou vo výške 204 metrov nad zemou a viditeľnosťou počas jasného dňa až do diaľky 42 km. Po vyhliadke nezabudnuteľná plavba po rieke Spree s nádherným výhľadom na mnohé pamiatky Berlína, individuálne voľno, návrat do hotela.

3. deň – raňajky, pokračovanie v prehliadke hlavného mesta Nemecka Berlína: Brandenburská brána - pôvodná colná brána z 18. storočia so sochou bohyne mieru Eirene, ktorá sa za Napoleona ocitla na niekoľko rokov  v Paríži, je dnes symbolom rozdelenia a zjednotenia Nemecka. Ríšsky snem – sídlo nemeckého parlamentu, reprezentačná trieda Pod Lipami (Unter den Linden), Check Point Charlie - najslávnejší hraničný prechod medzi bývalou západnou a východnou časťou mesta, Postdamer Platz a moderné Sony centrum. Presun k najznámejšiemu „obchodnému domu západu“ – KaDeWe.  Individuálne voľno. Vo večerných hodinách návrat do hotela.

4. deň – raňajky. Presun do centra mesta k múzeám na vyhľadávanom Ostrove múzeí na rieke Spree, individuálne voľno s možnosťou návštevy vybraného múzea. Odchod v popoludňajších hodinách, návrat na Slovensko v neskorých večerných hodinách.

Cena zahŕňa:
doprava luxusným autokarom, 3 x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
Cena nezahŕňa:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2,- EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 95,- EUR/3 noci, miestenka 7,- EUR, príplatok za dvojsedadlo 85,- EUR. Nástupné miesta: NR, TT, BA, Brno, Praha bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 8,- EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 10,- EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 12,- EUR.
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri