Hodnotenie klientov:  8,8
Autobusom

Rumunsko a Moldavsko

RUMUNSKO - Sedmohradsko
VYPREDANÉ

TÁTO KAPACITA NIE JE ZATIAĽ K DISPOZÍCII

Podobná ponuka TU
Rýchly popis:

Ubytovanie: 5x v hoteli

Stravovanie: 5x raňajky

 

Temešvár - Bran - Iasi – Cricova - Kišinev - Orheiul Vechi - Capriana – Berca – Babele – Alba Iulia

Doprava:
autobusová
Program zájazdu:

1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, popoludní príchod do mesta Temešvár, krátka prehliadka mesta a jeho najvzácnejších pamiatok, napr. Katedrála sv. Juraja, Katedrálny chrám troch Hierarchov. Po prehliadke presun do hotela.

2. deň – raňajky, krátky presun a návšteva najväčšej atrakcie Rumunska - hradu Bran, sídla legendárneho grófa Draculu. Po prehliadke pokračovanie v ceste do Moldavska, popoludní krátka zastávka v štvrtom najväčšom meste Rumunska - Iasi, ktoré bolo v minulosti hlavným mestom Moldavského kniežatstva a leží iba 20 km od hraníc s Moldavskom. Po prehliadke presun do hotela v blízkosti mesta Iasi.

3. deň – raňajky, presun z hotela. V poludňajších hodinách návšteva druhých najväčších moldavských vínnych pivníc Cricova, ktoré tvoria 120 kilometrový obrovský labyrint podzemných chodieb, kde sa návštevníci presúvajú dopravnými prostriedkami. „Vínne mesto v niektorých miestach siaha až do hĺbky 100 metrov pod zemou a uskladňuje 1,25 milióna vzácnych fliaš vína. V podzemí je udržiavaná teplota 12°C, ideálna na uskladňovanie vína. Najstaršie víno pochádza z roku 1902 a šumivé víno sa tu vyrába tradičnou metódou. Krátky presun do Kišineva, prehliadka hlavného mesta zahrnujúca: Alej klasikov, park Štefana cel Mare s jeho pamätníkom, Víťazný oblúk (Oblúk slávy), katedrálu Narodenia Pána, Mestskú radnicu, Národné múzeum histórie a Moldavska. Presun do hotela v Kišineve.

4. deň – raňajky, krátky presun k múzejnému a archeologickému komplexu Orheiul Vechi - bývalé príbytky pravoslávnych mníchov vytesané do skaly v rokline rieky Raut. Okolie komplexu ponúka nádherné výhľady a scenérie. Po prehliadke presun k jednému z najstarších kláštorov v Moldavsku - Capriana, pochádzajúceho z roku 1429. V podvečerných hodinách presun do hotela.

5. deň – raňajky, presun do botanickej a geologickej rezervácie Berca vzdialenej od mesta Buzau asi 23 km. Nachádzajú sa tu jedinečné bahenné sopky, ktoré sú niekoľko metrov vysoké a vznikajú pôsobením erupcie bahna a prírodných plynov z hĺbky 3 000 m pod zemou. Po prehliadke presun do mestečka Busteni, odkiaľ je možné vyviezť sa lanovkou na vrch Babele, kde je možné absolvovať krátku pešiu túru. Nachádzajú sa tu rôzne skalné útvary, z ktorých jeden pripomína sfingu. Návrat lanovkou späť, transfer do hotela, ubytovanie.

6. deň – raňajky, presun do mesta Alba Iulia, prehliadka centra s pevnosťou a románskou katedrálou s hrobmi Huňadyovcov. Transfer a návrat na Slovensko v neskorých večerných hodinách.

V cene je zahrnuté:

doprava luxusným autokarom, 5x ubytovanie v hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:

Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,80 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,50 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 155 EUR/5 nocí, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 115 EUR. Nástupné miesta: NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 10 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 13 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 15 EUR.

Podobná ponuka TU
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri