Hodnotenie klientov:  7.5
Autobusom

Rumunsko a Moldavsko

RUMUNSKO, MOLDAVSKO

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Rýchly popis:
Zájazd sprevádza po miestach, kde sa spájajú moderné prvky nielen s tradičnými, ale aj takými, kde úplne zastal čas. Presne o tom je poznávací zájazd do Rumunska a Moldavska. Kto sa chce pozrieť na Draculov hrad Bran, vidieť bahenné sopky, prejsť sa uličkami vínneho mesta, či sa na chvíľu stratiť v podzemnom labyrinte, nech rozhodne neváha!

Ubytovanie: 6x v hoteli

Stravovanie: 6x raňajky

Alba Iulia  - Bran – Busteni – Berca – Capriana – Kišiňov – Cricova - Orheiul Vechi - Jasy – Kluž – Turda - Oradea
Doprava:
autobusová
Program zájazdu:

1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, popoludní príchod do mesta Alba Iulia, prehliadka centra s pevnosťou a románskou katedrálou s hrobmi Huňadyovcov. Po prehliadke presun do hotela, ubytovanie a nocľah.

2. deň – raňajky, presun a návšteva najväčšej atrakcie Rumunska - hradu Bran, sídla legendárneho grófa Draculu. Po prehliadke návšteva horského mestečka Busteni, jedného z najobľúbenejších horských stredísk v Rumunsku. Popoludní presun do botanickej a geologickej rezervácie Berca vzdialenej od mesta Buzau asi 23 km. Nachádzajú sa tu jedinečné bahenné sopky, ktoré sú niekoľko metrov vysoké a vznikajú pôsobením erupcie bahna a prírodných plynov z hĺbky 3 000 m pod zemou. Po prehliadke dlhší presun do hotela, ubytovanie a nocľah.

3. deň – raňajky, pokračovanie v ceste do Moldavska, v poludňajších hodinách zastávka v jednom z najstarších kláštorov v Moldavsku - Capriana, pochádzajúceho z roku 1429. Po prehliadke presun do Kišiňova, prehliadka hlavného mesta zahrnujúca: Alej klasikov, park Štefana cel Mare s jeho pamätníkom, Víťazný oblúk (Oblúk slávy), katedrálu Narodenia Pána, Mestskú radnicu, Národné múzeum histórie Moldavska. Presun do hotela v Kišiňove, ubytovanie a nocľah.

4. deň – raňajky, krátky presun k múzejnému a archeologickému komplexu Orheiul Vechi - bývalé príbytky pravoslávnych mníchov vytesané do skaly v rokline rieky Raut. Okolie komplexu ponúka nádherné výhľady a scenérie. V poludňajších hodinách návšteva druhých najväčších moldavských vínnych pivníc Cricova, ktoré tvoria 120 kilometrový obrovský labyrint podzemných chodieb, kde sa návštevníci presúvajú dopravnými prostriedkami. „Vínne mesto“ v niektorých miestach siaha až do hĺbky 100 metrov pod zemou a uskladňuje 1,25 milióna vzácnych fliaš vína. V podzemí je udržiavaná teplota 12°C, ideálna na uskladňovanie vína. Najstaršie víno pochádza z roku 1902 a šumivé víno sa tu vyrába tradičnou metódou. Krátky presun späť do mesta Kišiňov, pokračovanie v prehliadke, návrat do hotela, nocľah.  

5. deň – raňajky, dlhší transfer do štvrtého najväčšieho mesta Rumunska – Jasy s krásnym Palácom kultúry. Jasy bolo v minulosti hlavným mestom Moldavského kniežatstva a leží iba 20 km od hraníc s Moldavskom.  Po prehliadke presun do hotela, ubytovanie a nocľah.

6. deň – raňajky, transfer a následne návšteva soľnej bane Salina Turda, kde sa soľ ťažila už v 13. storočí a dnes je zaujímavou turistickou atrakciou. Po prehliadke krátky presun do mesta Kluž (Koložvár), ktoré na Slovensku preslávila koložvárska kapusta. Prehliadka historického centra s gotickým chrámom sv. Michala a citadelou. Ubytovanie a nocľah v hoteli v blízkosti.  

7. deň – raňajky, cestou späť na Slovensko zastávka v meste Oradea (Veľký Varadín), ktoré bolo súčasťou Uhorského kráľovstva až do roku 1918. Dnes tu žije početná maďarská a malá slovenská menšina. Prehliadka centra mesta s divadlom, nádhernou synagógou, pri ktorej stojí pozoruhodný hotel Čierny orol. Transfer a návrat na Slovensko v neskorých večerných hodinách.

V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 6x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc), hygienický a bezpečnostný príplatok 10 EUR/os. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,70 EUR/os./deň, pripoistenie COVID 2,60 EUR/osoba do 70 rokov/deň, 5,20 EUR/osoba 70-85 rokov/deň (možné objednať, len ak má osoba zakúpené poistenie KOMFORT alebo PLUS), orientačná cena vstupov 84 RON+35 MLD (spolu cca 20 EUR/os. - platba na mieste v miestnej mene).  Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 175 EUR/6 nocí, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 125 EUR, príplatok za vstup do vinice Cricova spojený s ochutnávkou 33 EUR/os. Nástupné miesta: BA – bez príplatku, NR, TT - 5 EUR, NZ, KN, TO, PN, PE - 11 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 14 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 16 EUR.
Podobná ponuka TU
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento