Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute

Podkarpatsko a východné Slovensko

Ukrajina, Slovensko
TÁTO KAPACITA NIE JE ZATIAĽ K DISPOZÍCII

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Popis
Rýchly popis
-

Bohatý program, ktorý uspokojí aj tie najzvedavejšie cestovateľské duše. Spája v sebe Slovensko, aj najzápadnejšie oblasti Ukrajiny, ktoré kedysi patrili práve Československu. Počas štyroch dní plných objavovania kultúrno-historických klenotov nehrozí ani minúta nudy. Pozrite si unikátnu architektúru Užhorodu, Mukačevo, ktoré kedysi patriálo Československu, krásne Košice, Prešov a pamiatky UNESCO vrátane Spišského hradu.


Ubytovanie: 3 x v hoteli

 

Stravovanie: 3 x raňajky


Užhorod - Mukačevo - Košice - Solivar - Prešov - Žehra - Spišský hrad - Levoča - Spišský Štvrtok

Doprava
-
autobusová
Program zájazdu
-

1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, popoludní príchod do ukrajinského mesta Užhorod - skanzen rusínskej architektúry, synagóga, chrám Krista Spasiteľa, katedrála Povýšenia sv. kríža, hrad, busta T.G. Masaryka, Československé námestie. Individuálne voľno a možnosť navštíviť známy užhorodský trh alebo najlepšiu čokoládovňu v okolí s ručne vyrábanou čokoládou. Večer ubytovanie v hoteli a nocľah.

2. deň – raňajky, návšteva Mukačeva - mesta, ktoré kedysi patrilo Československu. Prehliadka historickej časti mesta. Hrad Palanok s múzeom a expozíciami celého Podkarpatska patrí k najzachovalejším pamiatkam tejto oblasti. Popoludní príchod do Košíc – metropoly východného Slovenska. Návšteva historického centra mesta, ktoré tvorí najväčšiu pamiatkovú rezerváciu na Slovensku – Dóm sv. Alžbety, Kaplnka sv. Michala, Urbanova veža, Levočský dom, Andrášiho palác, radnica, Biskupský palác, Jakabov palác, mestské hradby. Individuálne voľno, ubytovanie v hoteli a nocľah.

3. deň – raňajky, návšteva Solivaru - národnej kultúrnej pamiatky, unikátneho komplexu technických objektov na čerpanie a varenie soli zo soľanky, zo 17. storočia. Prehliadka centra Prešova a zastávka v spišskej obci Žehra, ktorá je známa vďaka vzácnemu kostolu Ducha svätého (UNESCO). V interiéri kostola sa zachovali jedinečné nástenné maľby, ktoré vznikali postupne od druhej polovice 13. st. do konca 15. st. Návšteva Spišského hradu, ktorý patrí medzi najrozsiahlejšie stredoveké hrady Európy (UNESCO). Z hradu, ktorý sa vypína na vápencovej skale v nadmorskej výške 634 m, je krásny výhľad na Spišské Podhradie a Spišskú Kapitulu. Večer ubytovanie v hoteli a nocľah.

4. deň – raňajky, krátky transfer do Levoče, prehliadka historického centra (UNESCO) so známymi pamiatkami - gotický Chrám svätého Jakuba s najvyšším dreveným gotickým oltárom na svete od Majstra Pavla, Thurzov dom, Radnica, Námestie Majstra Pavla. Krátky transfer a návšteva skvostnej gotickej kaplnky európskeho významu v Spišskom Štvrtku - Zápoľského kaplnky. Transfer a príchod vo večerných hodinách.V cene je zahrnuté
-
doprava luxusným autokarom, 3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté
-
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/ os./noc), hygienický a bezpečnostný príplatok 5 EUR/os. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,70 EUR/os./deň, pripoistenie COVID 2,60 EUR/osoba do 70 rokov/deň, 5,20 EUR/osoba 70-85 rokov/deň (možné objednať, len ak má osoba zakúpené poistenie KOMFORT alebo PLUS), orientačná cena vstupov 30 EUR/os. a 200 UAH/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 85 EUR/3 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 60 EUR. Nástupné miesta: BA – 11 EUR, NR, TT – 9 EUR, PN, NM, TN, PB, DUB, ZA, MT, RK, LM, PP – bez príplatkov. Upozornenie: pre cesty na Ukrajinu je podmienkou mať platný cestovný pas ešte 3 mesiace po návrate do SR.
Podobná ponuka TU
Termíny a ceny
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Naši partneri