Hodnotenie klientov:  9
* * * * +
Letecky

Hotel Mayor La Grotta Verde

Grécko - Korfu - AGIOS GORDIS
Kvalitný zrekonštruovaný hotel s príjemnou atmosférou a panoramatickým výhľadom do okolia. Poskytuje pohodlie a služby na vysokej úrovni, je vhodný pre náročnejších klientov. V hoteli je možné ubytovať len dospelé osoby (min. vek klientov je 16 rokov). Pri prezentácii tohto hotela bola použitá počítačová animácia podľa skutočnej architektonickej predlohy.
Poloha:
priamo na piesočnatej pláži, 1 km od centra strediska Agios Gordios, 18 km od mesta Kerkyra a letiska.
Hotel:
vstupná hala s recepciou, Wi-Fi (zdarma), hlavná reštaurácia, ďalšie 3 a´la carte reštaurácie, 2 lobby bary, obchod, 2 vonkajšie vyhrievané bazény (ležadlá a slnečníky zdarma), vnútorný vyhrievaný bazén, 2 pool bary, strešný bar, bar na pláži, wellness centrum, fitnescentrum, tenisový kurt, stolný tenis, biliard, zmenáreň, požičovňa automobilov, večerné animačné programy.
Izby:
moderné dvojlôžkové izby s možnosťou prístelky sú vybavené klimatizáciou, SAT TV, telefónom, DVD prehrávačom, chladničkou, trezorom (za poplatok), Wi-Fi (zdarma), vlastným sociálnym zariadením, balkónom. Všetky izby sú s výhľadom na more. V hoteli sú k dispozícii aj De Luxe izby, suity a bungalovy pre 3-4 osoby, pozostávajúce z dvoch oddelených miestností (na vyžiadanie).
Stravovanie:
formou all inclusive: raňajky, neskoré raňajky, obedy, večere a neskoré večere formou bufetových stolov. Počas dňa ľahké občerstvenie, neobmedzená konzumácia nealkoholických a miestnych alebo značkových alkoholických nápojov, káva, čaj, pivo, víno, zmrzlina. Možnosť zabezpečiť stravu pre celiatikov (na vyžiadanie, treba nahlásiť min. 1 týždeň pred nástupom na zájazd).
Pláž:
piesočnatá s pozvoľným vstupom do mora, prístup na pláž po schodoch. All inclusive bar na pláži. Ležadlá a slnečníky zdarma (osušky za depozit). Vodné športy (za poplatok).
Doprava:
letecká
Typ stravy:
all inclusive
Fakultatívne výlety:
 
Klasický okruh ostrovom
- okružná prehliadka s návštevou najzaujímavejších miest ostrova, ako je hlavné mesto Kerkyra, polostrov Kanoni, zámok Achilion, Paleokastritsa – oblasť známa svojimi prírodnými krásami (morské jaskyne, útesy, plážičky zovreté skalami).

Aqualand
- jeden z najmodernejších a najnovších vodných parkov v Európe s veľkým množstvom vodných atrakcií pre deti aj pre dospelých.

Lodný výlet na ostrov Paxos a Parga
- plavba výletnou loďou pozdĺž južného pobrežia ostrova Korfu na ostrov Paxos spojená s prehliadkou mestečka Gaios a občerstvením v niektorej z miestnych taverien. V popoludňajších hodinách plavba na ostrov Parga.

Grécky večer
- tradičný grécky večer s bohatým programom, ktorý zahrňa ukážku gréckych a korfských ľudových krojov a tancov sprevádzaných živou gréckou hudbou. Počas programu je podávaná večera, po celý večer je neobmedzená konzumácia vína a džúsu.

Výlet do mesta Korfu
- výlet do hlavného mesta Korfu spojený s prehliadkou najkrajších pamiatok mesta (Námestie Spianada, Nová pevnosť, archeologické múzeum, Kostol sv. Spyridiona, Palác sv. Michala a Juraja, byzantské múzeum).

Albánsko
- plavba z Korfu do prístavu Saranda v Albánsku. Polhodinová prehliadka mesta Saranda so sprievodcom, po prehliadke individuálny program. Možnosť návštevy archeologického miesta Butrinti s antickými pamiatkami alebo výlet k jazeru Modré oko a prameňom rieky Bystritsa v rámci fakultatívnych výletov.
Informácie o krajine a stredisku:


Ostrov Korfu, po grécky Kerkyra, s rovnomenným hlavným mestom, je najsevernejší z Iónskych a najzelenší zo všetkých gréckych ostrovov. Tyrkysové more s krištáľovočistou vodou, čarovné pláže, členité pobrežie so stovkami malebných zálivov, vôňa olivových a cypruštekových hájov, to všetko zanechá v návštevníkovi jedinečný zážitok. Milovníci dobrých jedál určite ocenia kulinárske špeciality gréckej kuchyne a pohostinnosť miestnych obyvateľov pri posedení v miestnych tavemách. Aj obdivovatelia historických pamiatok si tu prídu na svoje. Prechádzka hlavným mestom ostrova, Kerkyry, bude pre návštevníkov nezabudnuteľnou spomienkou. Uličky starého centra, noblesné kostoly a benátske domy zachovávajú jeho stredoveký charakter. Najväčšie námestie novej časti mesta, Spianada alebo Esplanade, je považované za najkrajšie v Grécku. Neoklasický zámok Achillion, ktorý dala postaviť cisárovná Sisi, patrí k najzaujímavejším pamiatkam ostrova s množstvom umeleckých diel. Vyhliadkové terasy s palmami, odkiaĺ sa návštevníkom naskytne nádherný výhľad na Kerkyru a zámocký park s impozantnými sochami umierajúceho a víťazného Achilla, sú tými najkrajšími miestami zámku. Kláštor Panagía Vlachéma, neďaleko ktorého sa nachádza známy Myší ostrov (Pontikonisi), patri k najfotografovanejším oblastiam ostrova. Ostrov opakovane priťahuje turistov nielen svojou bohatou históriou ale aj nezabudnuteľnými prírodnými scenériami. Zátoka v tvare srdca - Paleokastritsa, patri k najkrajším kútom ostrova. Turistická oblasť Sidari je vďaka prírodnej atraktivite Canal D’ Amour najvyhľadávanejším miestom ostrova. Ak navštívite Korfu, spoznáte zaujímavé miesta tohto výnimočného gréckeho ostrova s neopakovateľnou dovolenkovou atmosférou.AGIOS GORDIS
Tichšie menšie stredisko na západe ostrova s veľmi peknou širokou piesočnatou
plážou obkolesenou zeleňou, ponúka niekoľko supermarketov, reštaurácií, kaviarní
a vodné športy na pláži. Ideálne pre tých, ktorí uprednostňujú pokojnú
dovolenku a romantické prechádzky po pláži. Transfer z letiska je asi 40 minút.

Mapa
Zdieľať
Zoznámte sa
Klimatický diagram
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri