Hodnotenie klientov:  8.6
Autobusom

Predvianočný Mníchov a Salzburg

NEMECKO, RAKÚSKO

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Rýchly popis:
Ubytovanie: 2 x v hoteli
Stravovanie: 2 x raňajky

Mníchov - Salzburg
Doprava:
autobusová
Program zájazdu:
1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, tranzit cez územie Rakúska do Nemecka. V popoludňajších hodinách príchod do hlavného mesta Bavorska a tretieho najväčšieho mesta Nemecka - do Mníchova. Prehliadka centra ikonického mesta - socha Bavarie – 18 m vysoká socha Amazonky v štýle sochy Slobody,  Stará a Nová radnica, pod ktorej vežou sa schádzajú turisti o 11 a o 12 hodine, aby obdivovali orloj so zvonkohrou, Königsplatz – námestie inšpirované aténskou Akropolou, stredoveká brána Karlstor, ktorá je jedna z posledných v Mníchove a uchovala sa z pôvodného opevnenia mesta. Mníchovský kalendár je naplnený množstvom udalostí počas celého roka a je zakončený obrovskými Vianočnými trhmi, konajúcimi sa na námestí  Marienplatz, v srdci a duši Starého mesta. Pokojnú atmosféru adventu dopĺňa obrovský vianočný stromček a stánky predávajúce remeselné výrobky a samozrejme teplé voňavé varené vínko a miestne kulinárske špeciality. Vo večerných hodinách ubytovanie v hoteli.

2. deň – raňajky, pokračovanie v prehliadke Mníchova - barokový palác Nymphenburg, Alte Pinakothek – jedna z najdôležitejších zbierok starého umenia v Európe. Popoludní odchod do Salzburgu – „Mozartovho mesta“. Návšteva večerných vianočných trhov pred Salzburským Dómom, ktorý sa považuje za najvýznamnejšie stavebné dielo mesta, kde sa konal i krst Wolfganga Amadea Mozarta. Vianočné trhy pokračujú aj na námestí Dómplatz a na námestí pri zámku Mirabell s nádhernou záhradou z barokového obdobia. Prechádzka vyzdobenou ulicou Getreidegasse, s vysokými úzkymi domami, lákavými obchodmi a romantickými nádvoriami, plnými zvláštnej atmosféry. Možnosť vychutnať si pravú vianočnú atmosféru, ochutnať vynikajúci miestny zázvorový chlieb a korenené varené  víno. Vo večerných hodinách ubytovanie v hoteli.

3. deň – raňajky, prehliadka krásneho historického centra Salzburgu, ktoré bolo zapísané do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Nad mestom sa vypína jeho hlavný symbol, pevnosť „Hohensalzburg“,  najväčší v pôvodnom stave zachovaný hrad v Strednej Európe. Mozartov rodný dom, v ktorom prišiel na svet geniálny skladateľ  Wolfgang Amadeus Mozart, radnica, starý trh.  V popoludňajších hodinách odchod na Slovensko, príchod vo večerných hodinách.

V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 2 x ubytovanie v hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.  
V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/ os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia COVID) KOMFORT 3,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 4,70 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 70 EUR/2 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 80 EUR. Nátupné miesta: BA – bez príplatku, NR, TT - 5 EUR, NZ, KN, TO, PN, PE - 11 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 14 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 16 EUR. Poznámka: z ceny zájazdu nie je možné poskytnúť zľavy.
Podobná ponuka TU
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento