Hodnotenie klientov:  8.9
Autobusom

Ženeva, Chamonix a Mt. Blanc, Turín

vypredané

podobná ponuka
Rýchly popis:

Ubytovanie: 2 x v hoteli

Stravovanie: 2 x kontinentálne raňajky


Ženeva - Chamonix - Turín

Doprava:
autobusová
Program zájazdu:

1. deň – odchod zo Slovenska v popoludňajších hodinách, presun cez Rakúsko do Švajčiarska.

2. deň – dopoludnia príchod do Ženevy. Ženeva je mesto ležiace pri Ženevskom jazere obklopené pohoriami Álp a Švajčiarskou Jurou. Je sídlom mnohých medzinárodných organizácií, centrom bankovníctva a známe výrobou hodiniek a klenotníctvom. Celodenná prehliadka mesta začína  návštevou a komentovanou prehliadkou Paláca národov – európskeho sídla OSN. Dozviete sa o histórii OSN a uvidíte miestnosti, v ktorých prebiehajú jednotlivé rokovania zástupcov OSN. Ďalej pokračuje prehliadka centrom mesta, návštevou Katedrály Sv. Petra, kde sú zachované okrem iného aj vzácne mozaiky zo 14. storočia. Z jej veže je jedinečná vyhliadka na Ženevské jazero s fontánou Jet d’eau (doslovne prúd vody). Voda z fontány strieka do výšky 140 metrov rýchlosťou 200 km/h a pôvodne slúžila ako poistná záklopka pre vodné zdroje pre mesto. Možnosť vyhliadkovej plavby loďou po jazere. Individuálne voľno a vo večerných hodinách presun do hotela vo Francúzsku.

3. deň – raňajky, transfer malebnou horskou krajinou do známeho fran- cúzskeho strediska Chamonix, v prípade priaznivého počasia výlet na vyhliadkové terasy na Aiguille du Midi vo výške 3842 m.n.m. Lanovku mnohí považujú za najatraktívnejšiu lanovku na svete. Postavená bola v roku 1955 a dve desaťročia bola najvyššie položenou lanovkou na svete. Toto prvenstvo si síce neudržala, ale stále prekonáva najväčšie prevýšenie na svete, 2 800 metrov. Z vyhliadkových terás si vychutnáte výhľad na najvyšší európsky vrch Mont Blanc s výškou 4810 m či ďalšie vrcholy hrebeňov Triollet, Aiguille Verte, Jorasses. Pri dobrej viditeľnosti je možné vidieť aj vrchy Matterhorn a Monte Rosu. Vo večerných hodinách príchod do hotela v blízkosti talianskeho Turína.

4. deň – raňajky, celodenná prehliadka Turína – dejiska Zimných olympijských hier v roku 2006, prvého hlavného mesta zjednoteného Talianska  a hlavného mesta európskeho baroka. Mesto, ktoré preslávil nielen populár- ny futbalový klub Juventus Turín, automobily značky Fiat či čokoládový fes- tival, ale aj slávna relikvia Turínske plátno (Sacra Sindone). Kópia údajného odtlačku tela a tváre Ježiša Krista je vystavená v renesančnom Dóme s expozíciou Sindone. Prehliadka ďalej zahŕňa námestie Piazza Castello, Palazzo Madama a Katedrálu San Lorenzo. Možnosť návštevy pamiatky UNESCO - Palazzo Reale so zachovanými kráľovskými apartmánmi, či Múzea kinematografie s kostýmami a fotografiami hereckých Oscarových hviezd a premietaním klenotov talianskej i svetovej kinematografie, nachádzajúceho sa v známej dominante mesta - budove Mole. Za návštevu stojí aj Egyptské múzeum, ktoré sa spolu s múzeami v Káhire a Londýne zaraďuje do trojice najlepších múzeí egyptského zamerania na svete. Ďalej mesto preslávilo  Múzeum automobilov, kde je vystavených do 200 historických modelov 80 automobilových značiek. Vo večerných hodinách transfer do SR.

5. deň – príchod na Slovensko v dopoludňajších hodinách.

Cena zahŕňa:
doprava luxusným autokarom, 2 x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
Cena nezahŕňa:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 70,- EUR/2 noci, miestenka 7,- EUR, prípla- tok za dvojsedadlo 100,- EUR. Nástupné miesta: NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 8,- EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 10,- EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 12,- EUR, KE, PO, PP, LM, RK - 16,- EUR.
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri