Hodnotenie klientov:  9.7
* * * *
Letecky

Riviera Zen

Turecko - Alanya
VYPREDANÉ

TÁTO KAPACITA NIE JE ZATIAĽ K DISPOZÍCII

Podobná ponuka TU
Hotel po kompletnej rekonštrukcii otvorí svoje brány prvým klientom na jar 2019. Pri prezentácii tohto hotela sú použité počítačové vizualizácie podľa architektonickej predlohy. Výhodou hotela je jeho poloha v bezprostrednej blízkosti povestnej pláže Kleopatra Beach a čulého centra strediska.
Poloha:
len 50 m od mestskej pláže Kleopatra, od ktorej ho oddeľuje pobrežná komunikácia a malebný parčík. Do centra strediska s množstvom reštaurácií, kaviarní a bohatými nákupnými možnosťami sa dostanete krátkou prechádzkou za pár minút. Novinkou v stredisku Alanya je lanovka vedúca na Alanyijskú pevnosť, ktorej stanica je od hotela vzdialená len niekoľko metrov. Hotel je od letiska v Antalyi vzdialený asi 125 km.
Hotel:
kompletne zrekonštruovaný hotel má vstupnú halu s recepciou, TV kútik, konferenčnú miestnosť, reštauráciu, bar v lobby a pri bazéne, terasu, vonkajší bazén s oddelenou časťou pre malé deti. Wi-Fi pripojenie v spoločných priestoroch a na izbách zdarma. Fitnescentrum, turecký kúpeľ a sauna sú v cene a hostia ich môžu využívať v sesterskom hoteli Riviera Hotel & SPA, približne 80 m od ubytovania. Masáže sú za poplatok. Raz týždenne hotel organizuje večer so živou hudbou.
Izby:
komfortné dvojlôžkové izby zariadené moderným nábytkom majú možnosť jednej prístelky. K vybaveniu každej izby patrí kúpeľňa s WC, sušič na vlasy, klimatizácia, SAT TV, telefón, Wi-Fi zdarma, minibar, varná kanvica s príslušenstvom na prípravu čaju a kávy, trezor za poplatok a balkón.
Stravovanie:
formou all inclusive – raňajky, obedy a večere formou bufetových stolov, neskoré raňajky, popoludňajšie koláče a zmrzlina. Miestne alkoholické (gin, raki, vodka, pivo, víno) a nealkoholické nápoje v cene (v čase 10:00 - 23:00).
Pláž:
známa mestská pláž Kleopatra so zlatistým hrubozrnným pieskom a jedinečným výhľadom na dominantu strediska – Alanyijskú pevnosť, kam sa môžu turisti dopraviť novovybudovanou lanovkou. Ležadlá a slnečníky za poplatok. Plážové osušky nie sú k dispozícii. Bohatá ponuka vodných športov (parasailing, vodné skútre, jazda na banáne a pod.), tenisové kurty a volejbalové ihrisko za poplatok.
Doprava:
letecká
Typ stravy:
all inclusive
Fakultatívne výlety:

Alanya - prehliadka historických pamätihodností mesta.

Side - nezabudnuteľná prechádzka uličkami starého mesta s ruinami byzantských kostolov, rímskych kúpeľov a Apollónovho chrámu. Úchvatný pohľad na mesto z amfiteátra z 2. st.

Lodný výlet - plavba pozdĺž pobrežia, kúpanie v krištáľovo čistom mori i návšteva jaskyne. Počas plavby obed a nápoje. 

Side, Aspendos - návšteva antického mesta Side s krásnymi pamiatkami. V Aspendose navštívite jedno z najzachovalejších antických divadiel. Na záver Vás čaká oddych v národnom parku pri vodopáde Kursunlu.

Pamukkale - dvojdňový výlet za jedným z prírodných divov sveta. Pamukkale sú biele travertínové jazierka s termálnou vodou s liečivými účinkami. Navštívite tiež ruiny antického Hierapolisu, amfiteáter, mešitu a továreň na výrobu kobercov – uvidíte výrobu hodvábu a ručné tkanie kobercov.

Aquapark - úžasná spleť šmykľaviek, vodných atrakcií a bazénov.

Delfinárium - obľúbené predstavenie s delfínmi.

Ďalšie možnosti výletov: shopping tour, jeep safari alebo nočné safari, výlet pirátskou loďou, Green Canyon - plavba na katamarane, plavba loďou po rieke Manavgat, Istanbul letecky, Kappadokia letecky.

Informácie o krajine a stredisku:

hlavné mesto: Ankara

počet obyvateľov: 66,5 mil.

rozloha: 814.500 km2

časový posun: + 1 hod.

doba letu: cca 2 hod. 40 min. do Antalye

mena: turecká líra

úradný jazyk: turecký  
 

TURECKO

Turecko sa rozprestiera na dvoch kontinentoch – Európe (3% rozlohy) a Ázii (97% rozlohy), ktoré sú od seba oddelené Bosporskou a Dardanelskou úžinou. Je to rozľahlá krajina, ktorú obmýva Stredozemné, Egejské, Čierne a Marmarské more. Turci sú veľmi priateľskí, milí, spontánni ľudia a samozrejme výborní obchodníci. Najväčším mestom je Istanbul (cca 11 mil. obyvateľov) – rušné pulzujúce veľkomesto s krásnymi pamätihodnosťami, nezabudnuteľným bazárom i modernou architektúrou a infraštruktúrou. Turecko je nádherná krajina s bohatou históriou a kultúrou. Kuchyňa je mimoriadne rozmanitá a chutná, Turci sú v príprave jedla skutoční špecialisti. Známy je tiež lahodný čaj, silná káva i anízová pálenka raki. Ak navštívite Turecko, objavíte prekrásnu krajinu, do ktorej sa vždy radi vrátite. Letecké zájazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy, Košíc, Sliaču a Popradu na letisko v Antalyi (let trvá približne 2 hod. 40 min.), alebo z Bratislavy do Izmiru (let trvá približne 2 hod. 30 min.) pri zájazdoch na Egejskú riviéru.

ALANYA

Známe stredisko sa nachádza približne 120 km od Antalye, na východe Tureckej riviéry. Krásnu panorámu letoviska neodmysliteľne dotvára pohorie Taurus. Alanya je rušné mesto i turistické stredisko s bohatým nočným životom zároveň, nájdete tu piesočnaté i kamienkové pláže, známu Červenú vežu, jaskyňu Damlatas s liečivými účinkami a množstvo hotelov, reštaurácií, barov, kaviarní a diskoték. Alanyi dominuje starobylá pevnosť, ktorá sa týči nad morom a návštevníkom poskytne fantastický pohľad na známu Kleopatra Beach či malebný prístav. Neopakovateľnú atmosféru si vychutnáte pri prechádzke starým mestom i pri nakupovaní v orientálnom bazáre. Na svoje si príde každý – rodiny s deťmi, milovníci histórie aj návštevníci, ktorí vyhľadávajú rušnú zábavu alebo športové možnosti. Strediská patriace do oblasti Alanya: Okurcalar, Avsallar, Turkler, Payallar, Konakli. Transfer z letiska v Antalyi do Alanye trvá približne 2 hod. 30 min.

Podobná ponuka TU
Zobraziť na mape (36.5469620000, 31.9845980000)
Zdieľať
Zoznámte sa
Klimatický diagram
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri