Hodnotenie klientov:  8.1
Autobusom

Poľsko - farebná cesta na sever

POĽSKO - Varšava

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Rýchly popis:

Ubytovanie: 4x v hoteli

Stravovanie: 4x raňajky 


Zamość - Lublin – Kozlowka – Bielovežský NP – Grabarka – Varšava – Lodž

Doprava:
autobusová
Program zájazdu:

1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, transfer do mesta Zamość, zapísaného na Zozname svetového a kultúrneho dedičstva UNESCO, známeho ako „Perla renesancie“ či „Mesto arkád“, prehliadka historického centra s nezameniteľnými farebnými fasádami budov. Pokračovanie do mesta Lublin, ubytovanie a nocľah.

2. deň – raňajky, prehliadka historického centra študentského mesta Lublin, ktoré bolo v minulosti centrom židovskej kultúry v Poľsku. Popoludní krátky presun k impozantnému palácu v Kozlowke na okraji mesta Lublin. Ubytovanie a nocľah.

3. deň – raňajky, návšteva poľskej časti presláveného Bielovežského národného parku, ktorý je ako pôvodný nížinný prales v zozname UNESCO. Dnes je posledným miestom v Európe, kde vo voľnej prírode môžeme pozorovať zubra európskeho. Návšteva obory, skanzenu a krátka prechádzka kráľovskou cestou lemovanou 500 rokov starými stromami. Presun k hore Grabarka, ktorú zdobí viac ako 10 000 krížov, a každoročne ju navštívi množstvo pútnikov z celej Európy. Transfer do hotela v okolí Varšavy.

4. deň – raňajky, prehliadka starého mesta Varšavy a kráľovských rezidencií (Kráľovský palác, Palác na ostrove, Múzeum Lazienki Królwskie), návšteva Paláca Jána II. Sobieskeho – Wilanow. Individuálne voľno, ubytovanie a nocľah.

5. deň – raňajky, zastávka v meste Lodž, prechádzka poľským Chodníkom slávy – ulicou Piotrkowska, ktorá patrí medzi najdlhšie bulváre sveta, krátke individuálne voľno. Návrat na Slovensko vo večerných hodinách.

V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 4x ubytovanie v hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:
pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/ os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,80 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,50 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 95 EUR/4 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 85 EUR. Nástupné miesta: BA – 10 EUR, NR, TT – 8 EUR, PN, NM, TN, PB, DUB, ZA, CA, Třinec bez príplatkov.
Podobná ponuka TU
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri