Hodnotenie klientov:  8.9
Autobusom

Predvianočný Krakow s Wieliczkou

POĽSKO - Krakow

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Rýchly popis:

Ubytovanie: 1 x v hoteli

Stravovanie: 1 x kontinentálne raňajky

 

Krakow - Wieliczka

Doprava:
autobusová
Program zájazdu:

1. deň - odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, návšteva soľnej bane Wieliczka, ktorá je najstarším podnikom v Poľsku spracúvajúcim soľ a patrí medzi najstaršie soľné bane na svete. Pôvod sa datuje do stredoveku, kedy sa hrdo nazývala Magnum Sal – Veľká soľ. Soľná baňa bola po stáročia zdrojom bohatstva krajiny a materiálnym základom kultúry, soľ sa tu ťažila do roku 2007, dnes je najnavštevovanejším poľským turistickým objektom. Ročne ju navštívi viac ako milión turistov. Niekoľko stoviek rokov využívania ložiska kamennej soli formovalo súčasné priestorové usporiadanie banských vykopávok. Skryté pod mestom, na deviatich úrovniach, dosahujú hĺbku 327 m. Podzemná Wieliczka je takmer 300 km chodníkov a asi 3000 komôr. Časť otvorená pre verejnosť zahŕňa 3,5 km úsek, ktorý sa nachádza v hĺbke 64 až 135 m. Nádherné kaplnky, očarujúce podzemné jazerá, originálne zariadenia a vybavenie, zachované stopy banských diel prinášajú návštevníkom predstavu o bojoch ľudí so živlami, ich práci, vášňach, presvedčeniach. Po prehliadke presun na jedny z najkrajších vianočných trhov v Európe. Voľný program. Večer presun do hotela, nocľah.

2. deň – raňajky, popoludní prehliadka mesta Krakow, bývalého hlavného mesta Poľska. Prehliadka začína na hradnom vrchu Wawel, ktorý podľa legendy obýval drak, ktorému museli miestni pravidelne darovať časť úrody a dobytka, aby ich nenapadol. Dvaja synovia kráľa Kraka, s cieľom ukončiť trápenie miestnych, podhodili drakovi kravskú kožu naplnenú sírou. Jeden brat však zabil z chamtivosti aj svojho brata Kraka II. a zvalil to na draka. Keď sa prišlo na jeho podvod, bol vyhnaný z mesta, ktoré nazvali na počesť mŕtveho Kraka II. Krakovom. Na hradnom vrchu sa nachádza kráľovský zámok s gotickou katedrálou - korunovačné miesto poľských kráľov. Prehliadka najväčšieho námestia v strednej Európe s gotickými, renesančnými i barokovými budovami - Rynek Glowny  - renesančná Sukiennica zo 16. storočia, gotická radničná veža z 13. storočia, nádherná gotická bazilika Panny Márie zo 14. storočia s úžasným veľkým oltárom a maličký kostolík sv. Vojtecha, ktorého časti pochádzajú z 11. storočia. Návšteva vianočných trhov. Popoludní odchod z Poľska, návrat do Bratislavy vo večerných hodinách.

V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 1 x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, služby sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:

Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia COVID) KOMFORT 3,70 EUR/ os./deň alebo poistenie PLUS 4,70 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 35 EUR/1 noc, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 50 EUR. Nástupné miesta: BA – 11 EUR, NR, TT – 9 EUR, PN, NM, TN, PB, DUB, ZA, CA – bez príplatkov. Vstup do Wieliczky cca 109 PLN (platba na mieste). Poznámka: z ceny zájazdu nie je možné poskytnúť zľavy.

Podobná ponuka TU
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento